REA704 Ciparu elektronikas datorizēts praktikums

Nosaukums Ciparu elektronikas datorizēts praktikums
Tematiskā joma Elektronika un telekomunikācijas
Mācībspēks Dmitrijs Pikuļins, Sergejs Tjukovs
Anotācija Studiju kursa ietvaros ir paredzēts apgūt ciparu elektronikas teorētiskos pamatus. Liels uzsvars ir likts uz praktisko daļu, kas ļaus apgūt gan specializētu programmatūru, gan iemācīt studentiem strādāt laboratorijā ar moderno mēraparatūru, salīdzināt datormodelēšanas rezultātus ar reālo shēmu darbību, formulēt secinājumus, noformēt darba atskaites. Šāda pieeja ļaus studentiem pēc kursa pabeigšanas patstāvīgi risināt ciparu elektronikas tipiskus uzdevumus un kalpos par pamatu tālākajām studijām..
1. Lekc. Ievads. Elektronikas nozare, kā informācijas apstrādes un pārraides sistēmu pamats. Elektrisku signālu veidi. 2 0 0 0
2. Lekc. Skaitīšanas sistēmas; bināru skaitļu aritmētika; ciparu kodi. 4 0 0 0
3. Lekc. Bula algebra un loģisko funkciju minimizācija; loģisko funkciju kanoniskās formas. 4 0 0 0
4. Lekc. Kombinācijas tipa shēmu analīze. 4 0 0 0
5. Lekc. Studiju kursa materiālu atkārtošana. Sagatavošanas eksāmenam. 2 0 0 0
1. Lab. d. Programmatūras galveno funkciju un iestatījumu apgūšana. Loģiskas oriģinālfunkcijas un elementi. 4 0 0 0
2. Lab. d. Laboratorijas mēraparatūras darbības izpēte. 4 0 0 0
3. Lab. d. Loģisko elementu praktiskā izpēte un salīdzināšana ar datormodelēšanu. 4 0 0 0
4. Lab. d. Kombinācijas tipa shēmu izpēte. 1. daļa. 4 0 0 0
5. Lab. d. Kombinācijas tipa shēmu izpēte. 2. daļa. 4 0 0 0
6. Lab. d. Trigeri. 4 0 0 0
7. Lab. d. Reģistri un skaitītāji. 4 0 0 0
8. Lab. d. Studiju kursā iegūto zināšanu pielietojums praktisko problēmu risināšanā. 4 0 0 0
Apgūt ciparu elektronikas teorētiskus pamatus. Iemācīties strādāt ar specializētu programmatūru. Attīstīt iemaņas darbā ar laboratorijas aprīkojumu. Iegūt priekšstatu par inženiertehniskā eksperimenta plānošanu, realizāciju un atskaites noformēšanu. Iemācīties izmantot iegūtas zināšanas praktisko uzdevumu risināšanai.
Spēj modelēt ciparu elektronikas shēmas ar specializētas programmatūras palīdzību. - Laboratorijas darbu izpilde un aizstāvēšana.
Spēj strādāt ar mēraparatūru, veikt mērījumus, salīdzināt datormodelēšanas rezultātus ar laboratorijā iegūtiem datiem, izdarīt secinājumus. - Laboratorijas darbu izpilde un aizstāvēšana.
Spēj pielietot iegūtas zināšanas praktisko problēmu risināšanā. - Laboratorijas darbu izpilde un aizstāvēšana.
Ir apguvis ciparu elektronikas teorētiskos pamatus. - Testi. Eksāmens.
Priekšzināšanas Matemātika.