REA703 Datu pārraide bezvadu sensoru tīklos

Kods REA703
Nosaukums Datu pārraide bezvadu sensoru tīklos
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Elektronika un telekomunikācijas
Mācībspēks Dmitrijs Pikuļins, Andris Igaunis
Anotācija Studiju kursa laikā studenti iepazīstas ar bezvadu pārraidē praksē pielietotajām metodēm. Tiek apskatīti datu pārraides modulācijas veidi, datu pakas saturs, pārraides standartizētie protokoli un standartizēti datu aizsardzības rīki. Studentiem ir iespēja pašiem izstrādāt savu bezvadu sensoru tīklu laboratorijas darbu ietvaros. .
Ievads. Ciparu modulācijas standarti. Pārraides frekvence un josla. Raidīšanas jaudas ierobežojumi. 2 3 0 0
Bezvadu sensoru tīklu standarti (Bluetooth, Z-Wave, Zigbee, Thread, KNX), to analīze un salīdzinājums. 4 6 0 0
Wi-Fi tīkla standarts un modulācija. 2 3 0 0
Ciparu modulācijas bezvadu raidītāja uzbūve un savienojums ar mikrokontrolleri. Tipiskākie uzstādījumi, to savstarpējā saistība un vērtību aprēķināšana. 4 6 0 0
Datu pakas struktūra, tipiskie lauki. Nodrošināšanās pret pārraides kļūdām. 2 3 0 0
Datu pārraides ilgums, ētera aizpildījums, kolīzijas iespējamības novērtējums. Pārraides kļūdu avoti. 4 6 0 0
Tipiskākie modulācijas veidi, to salīdzinājums, pārraides attālums. 2 3 0 0
Datu drošība. Šifrēšanas metodes. Droša šifrēšanas atslēgas apmaiņa neaizsargātā tīklā. Elektroniskais paraksts. Šifrēšanas standarti 10 15 0 0
Bezvadu sensoru tīklu enerģijas taupīšanas metodes. 2 3 0 0
Laboratorijas darbi. 16 24 0 0
Studiju kursa mērķis ir iepazīstināt studentus ar bezvadu datu pārraides mūsdienu standartiem. Studiju kursa uzdevumi ir: sniegt izpratni par bezvadu pārraidē lietotajiem protokoliem un tajos ietverto uzstādījumu un metožu pamatotību; iemācīt orientēties bezvadu pārraides drošības standartos; attīstīt spēju patstāvīgi realizēt drošu un robustu bezvadu datu pārraidi, iekļaujoties pieņemtajos likumos un ierobežojumos.
Izprot mūsdienu bezvadu sensoru tīklu darbības principus. Orientējas bezvadu pārraides standartos un spēj pamatot to saturu. - Sekmīgi nokārtoti teorijas kontroldarbi.
Izprot ciparu modulācijas mikroshēmu uzstādījumus un darbības režīmus. - Sekmīgi nokārtoti laboratorijas darbi.
Orientējas bezvadu pārraides datu drošībā, izprot standarta šifrēšanas bibliotēku pielietošanas nepieciešamību. - Sekmīgi aizstāvēti teorijas kontroldarbi un laboratorijas darbi.
Spēj izveidot šifrētu bezvadu sensoru tīklu uz izstrādes platēm. - Eksāmens (kursa darba aizstāvēšana).
Teorijas kontroldarbi - 20%
Laboratorijas darbi - 30%
Eksāmens (studiju darba aizstāvēšana) - 50%

Priekšzināšanas C programmēšanas valoda.