ATM702 Gleznošanas darbnīca tekstīliju dizaineriem

Nosaukums Gleznošanas darbnīca tekstīliju dizaineriem
Statuss Brīvās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Lietišķā māksla un dizains
Struktūrvienība Arhitektūras un dizaina institūts
Mācībspēks Dina Baumane
Anotācija Studiju kursa ietvaros studenti padziļināti apgūst kompozīcijas, krāsu valodas un apģērba attēlošanas principus, iepazīst jaunas metodes dažādu māksliniecisko izteiksmes līdzekļu kombinēšanā, apgūst cilvēka figūras atveidošanas paņēmienus..
Kontrasta jēdziens. Dekoratīva auduma atveide jauktā tehnikā. 2 3 0 0
Dažādu tekstīliju materialitātes attēlošanas paņēmieni. 6 6 0 0
Klusā daba ar aksesuāriem. 6 6 0 0
Apģērba studijas.Liela izmēra uzstādījums ar balles kleitu. 6 6 0 0
Tekstūras.Netradicionālu metožu pielietojums.Abstrakta kompozīcija. 6 6 0 0
Tēls un vide. Apģērbtas figūras gleznojumi un ievietošana atbilstošā vidē. 8 6 0 0
Modeļa studijas. Portrets ar cepuri u.c. aksesuāriem. 6 7 0 0
Studiju kursa mērķis ir papildināt zināšanas un prasmes tekstīliju un apģērba dizaina atveidošanā. Studenti iemācās dažādus tehniskos paņēmienus tekstiliju atveidē, mācās pielietot krāsu kombinatorikas principus, kā arī pilnveido savas prasmes apģērbta cilvēka figūras attēlošanā, ievērojot modes zīmējuma specifiku. Kursa noslēgumā studenti spēj radīt mākslinieciski pilnvērtīgus darbus, pakļaujot tos noteiktam profesionālam mērķim un estētiskām prasībām.
Spēja attēlot plastiskas formas raksturojumu; - darbs tiek analizēts studenta klātbūtnē darba gaitā un noslēguma skatē. Atzīme.
Iegūt padziļinātu izpratni par krāsu, tās raksturlielumiem; - darbs tiek analizēts studenta klātbūtnē darba gaitā un noslēguma skatē. Atzīme.
Attīstīt izpratni par kompozīcijas veidošanas pamatprincipiem; - darbs tiek analizēts studenta klātbūtnē darba gaitā un noslēguma skatē. Atzīme.
Dažādu mākslinieciskās izteiksmes līdzekļu pārvaldīšana un prasme pielietot tekstīliju materialitātes atveidē; - darbs tiek analizēts studenta klātbūtnē darba gaitā un noslēguma skatē. Atzīme.
praktiskie darbi - 90%
eksāmens - 10%

Priekšzināšanas Priekšmeta apguvei nepieciešamas 1. un 2. kursa laikā apgūtās iemaņas kompozīcijā, priekšmetu konstrukcijā, pamatiemaņas gleznosanā un apjoma modelēšanā.
Daļa KP EKPS Stundas nedēļā Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs