MVR718 Rūpniecisko kolekciju plānošana II

Tematiskā joma Materiālzinātnes
Struktūrvienība Arhitektūras un dizaina institūts
Mācībspēks Inese Ziemele
Anotācija Studiju kursā tiek apskatīta rūpnieciskās ražošanas specifika, produkcijas kvalitāte un tās loma, kvalitātes vadīšanas sistēma un produkta kvalitātes novērtēšana, kā arī rūpnieciskās ražošanas organizācijas tipi, konstrukciju un apstrādes tehnoloģiju piemērotība rūpnieciskajai ražošanai un prasības ražojamiem produktiem. Studējošie demonstrē studiju darbā dizaina un produkta izgatavošanas iespējas sēriju/masu ražošanā, prasmi sagatavot tehnoloģisko dokumentāciju un plānot ražošanu. .
Produktu rūpnieciskās projektēšanas problēmas, produkta dzīves cikls, tā pētniecības metodes 8 0 0 0
Rūpniecisku kolekciju projektēšanas etapi un laika grafiki 2 0 0 0
Rūpnieciskas kolekcijas/produktu koncepcijas izstrāde, saskaņošana 4 0 0 0
Kolekcijas/produkta projektēšanā un ražošanā lietoto pamatmateriālu, palīgmateriālu, furnitūru un aksesuāru izvēle, saderības saskaņošana 6 0 0 0
Kolekciju plānošanas vadības uzdevumi, kolekcijas izstrādes laika grafiki, racionāla materiālu patēriņa plānošana 4 0 0 0
Kolekcijas objektu projektēšana 8 0 0 0
Tehnoloģijas projektēšana, konstrukcijas un materiālu tehnoloģiskās atbilstības novērtēšana 6 0 0 0
Tehnisko specifikāciju veidošana, dokumentācijas komplekta izstrāde 6 0 0 0
Reklāmas materiālu veidošana produkta/kolekcijas virzīšanai 4 0 0 0
Apgūt rūpnieciskas kolekcijas projektēšanas un izstrādes procesa specifiku un ieviešanu ražošanā. Apgūt datorizētas projektēšanas sistēmas lietojumu praktisku uzdevumu risināšanai.
Students pārzina izstrādājumu rūpnieciskās projektēšanas problēmas, produkta dzīves ciklu, tā pētniecības metodes. - Sagatavošanās praktiskajām nodarbībām, studiju projekts.
Students pārzina kolekcijas projektēšanas etapus un laika grafikus - Sagatavošanās praktiskajām nodarbībām, studiju projekts.
Students prot izveidot kolekcijas koncepciju - Praktiskajās nodarbībās un studiju projektā demonstrēta prasme izveidot un saskaņot konkrētu rūpniecisko kolekciju.
Students spēj izvēlēties kolekcijas projektēšanā un ražošanā lietotos pamatmateriālus, palīgmateriālus, furnitūru un aksesuārus - Praktiskajās nodarbības un studiju projektā demonstrēta prasme saskaņot kolekcijā lietotos materiālus un pārbaudīt materiālu saskaņotību tehnoloģijas īstenošanai
Students prot atrisināt kolekciju plānošanas vadības uzdevumus, izveidot kolekcijas izstrādes laika grafiku, izveidot racionālu materiālu patēriņa plānojumu - Praktiskajās nodarbībās un studiju projektā demonstrēta prasme noteikt produktu izgatavošanas laiku un nepieciešamo materiālu specifikācijas.
Students prot sagatavot rūpnieciskās kolekcijas tehniskās specifikācijas un reklāmas lapas - Praktiskajās nodarbībās un studiju darbā izveidota kolekcijas specifikācija un reklāmas lapa. Eksāmens.
Priekšzināšanas Kompozīcija. Izstrādājumu izgatavošanas pamati un dizains. Orientēšanās 1) CAD sistēmās 2) Specializētās CAD/CAM sistēmās