TAA710 Aviācijas elektronisko ierīču projektēšana un modelēšana

Kods TAA710
Nosaukums Aviācijas elektronisko ierīču projektēšana un modelēšana
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Aviācijas transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Nikolajs Kuļešovs, Deniss Brodņevs
Anotācija Priekšmets „Aviācijas elektronisko ierīču projektēšana un modelēšana" pamatojas uz elektrisko un elektronisko shēmu datormodelēšanas un analīzes sistēmas Multisim studēšanu. Studiju priekšmets aptver tādus jautājumus, kā shēmu konstruēšanas metodes, dažādas shēmu analīzes metodes, tajā skaitā analīze ar virtuālām mērierīcēm. Par modelēšanas un analīzes objektiem tiek izmantoti arī avionikas aprīkojuma mezgli. .
Elektronisko ierīču shēmu datormodelēšanas un analīzes sistēma Multisim. 2 6 0 0
Elektroniskās ierīces shēmas rediģēšana. 4 6 0 0
Grafiku veidošanas un apstrādes apakšprogrammas. 4 6 0 0
Līdzstrāvas lineāro ķēžu modelēšana un analīze. 4 6 0 0
Līdzstrāvas nelineāro ķēžu modelēšana un analīze. 4 6 0 0
Harmonisko signālu iedarbības analīze uz četrpoliem. 6 6 0 0
Signālu analīze laika posmā. 4 6 0 0
Ciparu shēmu modelēšana. 4 6 0 0
Iegūt praktiskās iemaņas darbam ar moderno datormodelēšanas un analīzes sistēmu Multisim. Paaugstināt materiāla saprašanas līmeni, kas bija apgūts teorētiskajos priekšmetos. Apgūt eksperimentu plānošanas un veikšanas metodiku. Iegūt praktiskās iemaņas avionikas aprīkojuma mezglu datormodelēšanai un analīzei.
Students saprot un spēj rediģēt elektroniskās ierīces shēmu Multisim programmā. - Praktiskais darbs. Eksāmens.
Students spēj izveidot un apstrādāt grafikus, izmantojot specializētas Multisim apakšprogrammas. - Praktiskais darbs. Eksāmens.
Students spēj modelēt un analizēt līdzstrāvas lineāro un nelineāro ķēžu shēmas. - Praktiskais darbs. Eksāmens.
Students prot modelēt četrpolus un analizēt harmonisko signālu iedarbību uz tiem. - Praktiskais darbs. Eksāmens.
Students spēj ar virtuāliem mērlīdzekļiem analizēt signālu laika parametrus. - Praktiskais darbs. Eksāmens.
Students spēj modelēt un analizēt ciparu shēmas ar noteikto darbības algoritmu. - Praktiskais darbs. Eksāmens.
Praktiskais darbs - 50%
Pārbaudes darbs - 30%

Priekšzināšanas Priekšzināšanas datormācībās, elektrotehnikā, elektronikā, ciparu tehnikā.