VIL301 Latviešu valodas funkcionālā stilistika

Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Valodas
Mācībspēks Larisa Iļinska, Inese Ušacka, Lāsma Gaitniece
Anotācija Latviešu valodas stilistikas teorētisko un praktisko jautājumu apgūšana valodas funkcionālajā aspektā, pievēršot lielāku uzmanību inženierzinātņu valodu stilam, kas ir saistošs referātu, prezentāciju, kursa darbu un diplomdarbu izstrādei..
Ievadlekcija. Priekšmeta mērķi un uzdevumi, prasības studiju kursā. 2 2 0 0
Mūsdienu latviešu valodas iezīmes un izteiksmes līdzekļi. 4 4 0 0
Leksikas un stilistikas izteiksmes veidi populārzinātniskajos un inženierzinātņu tekstos. 6 6 0 0
Oficiāls un neoficiāls stils, to saskarsme mutiskā runā. 4 4 0 0
Lietišķais latviešu valodas stils rakstu runā. 4 4 0 0
Zinātniskais stils dažādos tekstos. 6 6 0 0
Prezentējamā materiāla stilistiskais saturs un strukturālā uzbūve. 6 6 0 0
Kursa darba, zinātniskā darba tēzes, uzmetums. 4 4 0 0
Semestra studiju darba izvērtēšana un rezultātu apkopošana. 4 4 0 0
Kursa mērķis ir iepazīstināt studentus ar populārzinātnisko un inženierzinātņu tekstu stila iezīmēm, attīstīt iemaņas izklāsta formu veidošanā un darbu strukturēšanā. 1. Tiek aplūkotas un analizētas latviešu valodas stilistiskās iezīmes . 2. Tiek raksturotas atšķirības oriģināltekstu un tulkoto tekstu valodas kvalitātē. 3. Tiek apgūtas un nostiprinātas zināšanas par labu valodas stilu un prasmes stilistisko izteiksmes līdzekļu izvēlē. 4. Tiek praktiski pilnveidots latviešu valodas stils funkcionālajā aspektā ( konferences, prezentācijas runa, anotācija, recenzija, kursa darbu teorētiskā daļa).
Spēj atpazīt un analizēt latviešu valodas specifiskās stila iezīmes saistībā ar konkrētās nozares virzienu. - Studējošie analizē konkrētās zinātņu nozares tekstu (būvniecība, datorzinātnes, telekomunikācijas, ekonomika u. c.) valodas stilistiskās īpatnības. Pārbaudes darbs: seminārs, ieskaite. Vērtējums: „ieskaitīts/neieskaitīts”.
Prot salīdzināt oriģināltekstu un tulkoto tekstu leksikas un stilistiskās atšķirības latviešu valodā. - Pārbaudes darbs: seminārs, ieskaite. Vērtējums: „ieskaitīts/neieskaitīts”.
Spēj sagatavot un pasniegt referātu noteiktā specializācijā, parādot kvalitatīvu latviešu valodas līmeni. - Pārbaudes darbs: prezentācija. Vērtējums: „ieskaitīts/neieskaitīts”.
Spēj funkcionāli bagātināt latviešu valodu rakstu runā, rakstot anotācijas, kopsavilkumus, tēzes, zinātniskā darba izklāstu. - Pārbaudes darbs: seminārs, ieskaite. Vērtējums: ieskaitīts/ neieskaitīts”.
Apmeklējums, darbs nodarbībās - 10%
Pārbaudes darbi - 20%
Prezentācijas, problēmu izpēte - 20%

Priekšzināšanas Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra sertifikāts ar abiturienta valodas zināšanu un prasmju vērtējumu .
Daļa KP EKPS Stundas Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs