VIL164 Latviešu valoda neklātienes studentiem

Nosaukums Latviešu valoda neklātienes studentiem
Tematiskā joma Valodas
Mācībspēks Larisa Iļinska, Sandra Stašāne, Janīna Stašāne, Lāsma Gaitniece
Anotācija Latviešu valodas priekšmets ir integrēts kurss neklātienes studentiem valodas zināšanu un prasmju padziļināšanai saistībā ar izvēlēto specialitāti un turpmāko kursa darba, akadēmiskā vai profesionālā bakalaura darba izstrādāšanu..
Ievadlekcija. Priekšmeta uzdevumi , mērķi un prasības . 2 2 2 2
Izglītība un zinātne Latvijā un ES. RTU. 4 4 2 6
Nozaru attīstība 21. gs. Latvijā un ārzemēs . 6 6 2 10
Informācijas iegūšanas veidi. Internets. 4 4 2 6
Teksts specialitātē. Diskusija par izlasīto. Rakstu darbi . 10 10 6 14
Teksts specialitātē. Prezentācija. Referāts. 10 10 6 14
Terminoloģijas apkopojums. CV. Tiešsaistes pieteikums. 6 6 2 10
Darba iespējas un darba pārrunas. Motivācijas vēstule. 4 4 2 6
Teksts specialitātē. Patstāvīgā lasīšana. 6 6 2 10
Zinātniskas valodas stils un īpatnības . 4 4 2 6
Semestra studiju darba izvērtēšana . 4 4 2 6
Priekšmeta mērķis ir pilnveidot latviešu valodas kompetences un prasmes ar speciālo profesionālo un zinātnisko jomu saistītos kontekstos, aktivizējot tās ar praktisko orientāciju studenta attiecīgajā specialitātē. Priekšmeta uzdevumi ir: • aktivizēt ar profesionālo jomu saistīto materiālu apgūšanu; • izkopt pareizrakstības zināšanas un prasms lietišķo un akadēmisko rakstu valodā; • pilnveidot lietišķās valodas leksiku un profesionālās runas terminoloģiju; • paplašināt mutiska runas prasmes lietišķos un ar profesionālo jomu saistītos sarunu tematos.
Spēj pilnībā apgūt un detalizēti izprast nozaru literatūru, apgūt ar zinātnisko darbu saistītos materiālus. - Pārbaudes darbs: mājas lasīšana (1000 vārdu katru semestri).
Spēj apkopot izlasītā teksta saturu, rakstot anotāciju, kopsavilkumu; veidot prezentāciju vai sastādīt referātu par specialitātē saistošu tematu. - Pārbaudes darbs: mājas lasīšanas teksta kopsavilkums, anotācija; prezentācija, referāts.
Spēj padziļināt leksikas un gramatikas zināšanas, veidojot nozaru tekstu terminoloģijas apkopojumu; pildot testu vai semestra kontroldarbu. - Pārbaudes darbs: mājas darbs, kontroldarbs. Vērtējums: atzīme saistībā ar 10 ballu skalu.
Spēj brīvi sazināties par saistošu nozares, zinātnes, politikas, ekonomikas tematu. - Pārbaudes darbs: prezentāciju kritiski vērtējumi, pašnovērtējumi, diskusija. Gala pārbaudījums: eksāmens (leksikas, gramatikas tests, pārbaudes uzdevumi; profesionāli orientēta teksta satura apspriešana, komentēšana). Vērtējums: atzīme saist. ar 10 ballu skalu; procent. sad.: sem.darbs/ eks.-50/50%.
Apmeklējums, darbs nodarbībās - 10%
Pārbaudes darbi - 20%
Prezentācijas, problēmu izpēte - 20%

Priekšzināšanas Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra sertifikāts ar abiturienta valodas zināšanu un prasmju vērtējumu .
Daļa KP EKPS Stundas Pārbaudījumi