TAS605 Datoreksperimenti un modēlešana aerodinamikā

Tematiskā joma Aviācijas transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Ali Arshad
Anotācija Studiju kursā tiek apskatītas skaitliskās metodes šķidruma plūsmu skaitļošanas simulācijām. Studiju kurss iepazīstina ar daudzām teorētiskām un praktiskām pieejām/problēmām šķidruma dinamikā un izvirza skaidru mērķi studentiem iepazīties ar šo problēmu risināšanas metodiku. Studiju kursā tiks izmantotas tādas programmatūras pakotnes kā ANSYS ICEM/FLUENT/CFX, kā arī studiju kurss iepazīstina ar attiecīgo programmatūras pakotņu atbilstošajām funkcijām. Lai apgūtu prasmes skaitļošanas analīzei, studentiem tiks doti individuāli uzdevumi..
Ievads datoreksperimentos un modelēšanā aerodinamikā. Šķidruma plūsmas principi. 12 12 0 0
Uzlabota aerodinamiskā modelēšana, izmantojot vadošos vienādojumus. N-S vienādojumi. 12 12 0 0
Iekšējās plūsmas un turbulentās plūsmas teorija. 12 6 0 0
Plūsmas vienādojumu piemēri. Trīsdimensiju līdzsvara stāvokļa difūzijas problēmas. Robežnosacījumi. 14 8 0 0
Ciparu simulācijas apmācības. 12 12 0 0
Režģa izveide. Tīkla pamati. Režģu veidi. Nestrukturēti režģi. Tetraedriskie elementi. Prizmatiskie elementi 20 8 0 0
Režģa izveides apmācības. Simulācijas shēmas. RANS vienādojumu pielietošana. Turbulences modelēšana. 12 8 0 0
Gadījumu izpēte. 20 20 0 0
Studiju kursa mērķis ir sniegt zināšanas par datoreksperimentiem un modelēšanu aerodinamikā, iepazīstināt studentus ar tīkla ģenerēšanas teoriju un tās pielietojumu, kā arī sniegt praktisku CFD programmatūras, piemēram, ANSYS ICEM/FLUENT/CFX, apmācību. Studiju kursa uzdevumi ir : - sniegt zināšanas par vadošo vienādojumu atvasināšanu; - iemācīt 2D empīriskos aprēķinus; - iepazīstināt ar CFD shēmu sagatavošanu simulācijām, - iemācīt šķidruma plūsmas mehānismu skaitļošanas analīzei.
Izmantojot nepieciešamos rīkus, students prot veikt skaitļošanas analīzi. - Laboratorijas darbi. Pārbaudes darbs. Eksāmens.
Spēj individuāli veikt skaitlisko analīzi īpaši uzdotiem uzdevumiem. - Praktiskie darbi. Pārbaudes darbs. Eksāmens.
Spēj lietot programmatūru. - Laboratorijas darbi. Pārbaudes darbs. Eksāmens.
Pārzina aerodinamisko problēmu risināšanas pieeju. - Praktiskie darbi. Pārbaudes darbs. Eksāmens.
Praktiskie darbi - 30%
Laboratorijas darbi - 20%
Pārbaudes darbs - 20%

Priekšzināšanas Matemātika, Šķidruma un aerodinamikas pamati, Termodinamika, Skaitliskā analīze, Diferenciālvienādojumi.