TAK610 Kompozītu materiāla sagrūšanas mehānika

Tematiskā joma Aviācijas transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Mārtiņš Kleinhofs, Māris Hauka
Anotācija Studiju kurss rada izpratni par kompozītu materiāla sagrūšanas mehāniku, izmantošanu transportā, slodzes klasifikācija un struktūras īpatnībām, Huka likumu anizotropām struktūrām, kompozītu materiālu deformēšanos un sagrūšanu dažādu slodžu iedarbībā, kā arī kompozītu materiālu konstrukciju projektēšanas īpatnībām. .
Kompozītu materiālu izmantošana transporta līdzekļu korpusu konstrukcijās. 5 10 0 0
Klasifikācija un struktūras īpatnības. 10 10 0 0
Huka likums anizotropām struktūrām. 5 7 0 0
Huka likuma tenzora, matricas un tehniskā pieraksta formas. 8 8 0 0
Kompozītu materiālu deformēšana un sagrūšana dažādu slodžu iedarbībā. 15 10 0 0
Slodzes sadales īpatnības kompozītos. 10 5 0 0
Stiprības noteikšana. 8 10 0 0
Sagrūšanas stingrība. Sagrūšanas mehānikas uzdevumi. 10 10 0 0
Kompozītu materiālu mehānika. Kompozītu dinamiskās un statiskās deformēšanas modeļi. 9 10 0 0
Kompozītu materiālu konstrukciju projektēšanas īpatnības. 20 20 0 0
Mērķis ir sniegt zināšanas, attīstīt prasmes un kompetences par kompozītmateriālu sagrūšanas mehāniku un aprēķina metodēm. Studiju kursa uzdevumi ir: 1. Sniegt pamazināšanas par kompozītmateriālu izmantošanu korpusu konstrukcijās. 2. Attīstīt profesionālās prasmes kompozītu materiālu slogošanas un sagrūšanas apstākļu noteikšanā. 3. Veidot kompetenci kompozītmateriālu izmantošanā un kompozītu materiālu konstrukciju projektēšanā.
Pārzina un izprot kompozītmateriālu izmantošanas īpatnības transporta līdzekļu korpusu konstrukcijās. - Praktiskie darbi. Laboratorijas darbi. Kontroldarbi. Prezentācijas. Eksāmens.
Zina kompozītu klasifikāciju un struktūras īpatnības. - Praktiskie darbi. Laboratorijas darbi. Kontroldarbi. Prezentācijas. Eksāmens.
Izprot kompozītmateriālu deformēšanas un sagrūšanas īpatnības dažādu slodžu iedarbībā. - Praktiskie darbi. Laboratorijas darbi. Kontroldarbi. Prezentācijas. Eksāmens.
Prot veikt vienkāršu konstrukciju no kompozītu materiālu projektēšanu specifisku īpašību iegūšanai. - Praktiskie darbi. Laboratorijas darbi. Kontroldarbi. Prezentācijas. Eksāmens.
Prot izvērtēt un pielietot dažādas aprēķina metodes specifisku uzdevumu risināšanai. - Praktiskie darbi. Laboratorijas darbi. Kontroldarbi. Prezentācijas. Eksāmens.
Praktiskais darbs - 30%
Laboratorijas darbi - 20%
Kontroldarbi - 20%
Prezentācijas - 10%

Priekšzināšanas Kompozītu materiālu mehānika un stiprība, matemātikas papildnodaļas (aviācijas transporta uzdevumos).