TAK609 Kompozītu materiāla konstrukciju izturība

Tematiskā joma Aviācijas transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Mārtiņš Kleinhofs, Māris Hauka
Anotācija Studiju kurss rada izpratni par kompozītmateriālu izturību, izmantošanu transportā, slodzes sadales īpatnībām, konstrukcijas elementu stiprības aprēķina un drošības koeficientu noteikšanas metodēm, kompozīta noguruma modeļiem, kā arī ekspluatācijas īpašībām atkarībā no kompozītmateriālā konstrukcijas un savienojuma veida..
Kompozītu materiālu izmantošana transporta mašīnu konstrukcijās. 10 15 0 0
Kompozītu konstrukciju pozitīvās un negatīvās īpašības. 10 10 0 0
Kompozītu un to komponentu mehāniskās īpašības. 20 15 0 0
Šķiedru klasifikācija. 15 15 0 0
Kompozītu materiāla konstrukciju izturība. 25 30 0 0
Slodzes sadales īpatnības kompozītā. 20 15 0 0
Konstrukcijas elementu stiprības aprēķina metodes. 30 30 0 0
Konstrukciju savienojumi. 10 10 0 0
Konstrukciju no kompozītu materiāliem projektēšanas īpatnības. 15 15 0 0
Drošības koeficientu noteikšana. 10 10 0 0
Kompozīta noguruma modeļi. 20 20 0 0
Kompozīta noguruma modeļi Kompozītu materiāla konstrukciju izturība. 15 15 0 0
Studiju kursa mērķis ir sniegt zināšanas, attīstīt prasmes un kompetences par kompozītmateriālu konstrukciju, konstrukciju izturību un stiprības aprēķina metodēm. Studiju kursa uzdevumi ir: 1. Sniegt pamatzināšanas par kompozītmateriālu izmantošanu transporta mašīnu konstrukcijās. 2. Attīstīt prasmes kompozītmateriālu konstrukcijas elementu stiprības aprēķina metožu pielietošanā. 3. Veidot kompetenci kompozītmateriālu izmantošanā, izveidē un izvēlē dažādu konstrukciju gadījumos.
Pārzina un izprot kompozītmateriālu izmantošanas īpatnības transporta mašīnu konstrukcijās. - Praktiskie darbi. Laboratorijas darbi. Kontroldarbi. Prezentācijas. Eksāmens.
Zina kompozītu un to komponentu mehāniskās īpašības. - Praktiskie darbi. Laboratorijas darbi. Kontroldarbi. Prezentācijas. Eksāmens.
Zina kompozītu un to komponentu mehāniskās īpašības un slodzes sadales īpatnības kompozītā. - Praktiskie darbi. Laboratorijas darbi. Kontroldarbi. Prezentācijas. Eksāmens.
Prot veikt vienkāršu konstrukciju no kompozītu materiālu projektēšanu specifisku īpašību iegūšanai - Praktiskie darbi. Laboratorijas darbi. Kontroldarbi. Prezentācijas. Eksāmens.
Prot izvērtēt un pielietot dažādas konstrukcijas elementu stiprības aprēķina metodes specifisku uzdevumu risināšanai. - Praktiskie darbi. Laboratorijas darbi. Kontroldarbi. Prezentācijas. Eksāmens.
Praktiskais darbs - 30%
Laboratorijas darbi - 30%
Kontroldarbi - 20%
Prezentācija - 5%

Priekšzināšanas Priekšzināšanas gaisa kuģu izturībā un kompozītu materiālu mehānikā un stiprībā.