TAE608 Tehniskās apkopes procesu vadība

Tematiskā joma Aviācijas transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Vladimirs Šestakovs
Anotācija Studiju kurss sniedz zināšanas par gaisa kuģu tehniskās apkopi vadības jomā: vadības politiku, mērķiem, stratēģiju, organizāciju, standartiem, procedūrām..
Starptautisko (ICAO, IATA), Eiropas (EACA) un valstu (CAA) noteikumi gaisa kuģu tehniskās apkopes jomā. 8 8 0 0
Tehniskās apkopes organizācijas raksturojums: struktūra, uzdevumi, vadības objekti. 6 6 0 0
Tehniskās apkopes organizāciju sertifikācija, JAR-OPS prasības. 8 8 0 0
Tehniskās apkopes personāls, PART-66 prasības. 6 6 0 0
Licencētas organizācijas, kuras nodarbojas ar gaisa transporta tehnisko apkopi un remontu. 10 10 0 0
Darbs ar tehnisko personālu. 8 8 0 0
Kvalitātes vadības sistēma, organizācijas darbības rokasgrāmata. 10 10 0 0
Tehniskās apkopes darbu plānošana un inspekcija. 8 8 0 0
Tipveida tehnoloģiskā grafika izstrādāšanas kārtība. 8 8 0 0
Darbs kvalitātes kontroli lidmašīnu tehniskās apkopes automatizācijas jomā. 8 8 0 0
Praktiskie darbi. 20 20 0 0
Studiju kursa mērķis ir radīt studentu zināšanu sistēmu par gaisa kuģu tehniskās apkopes procesu efektīvas vadības organizēšanas pamatprincipiem, pamatojoties uz starptautiskām, Eiropas un nacionālām prasībām šajā jomā. Studiju kursa uzdevumi ir: - sniegt zināšanas par vadīšanas lēmumiem: prasībām, risinājumu izstrādes un realizācijas procesiem; - sniegt zināšanas par tehniskās apkopes organizēšanu, kvalitātes kontroli, standartizāciju un sertifikāciju civilā aviācijā; - sniegt zināšanas par starptautiskajiem (ICAO, IATA), Eiropas (EACA) un valstu (CAA) noteikumiem gaisa kuģu tehniskās apkopes jomā; - sniegt zināšanas par tehniskās apkopes vadības sistēmām; - iemācīt GK uzturēšanas metodes; - iemācīt GK uzturēšanas un remonta programmu izstrādi; - attīstīt zināšanas par darbu ar tehnisko personālu; - attīstīt zināšanas par darba kvalitātes kontroli lidmašīnu tehniskās apkopes automatizācijas jomā; - iemācīt izstrādāt un vadīt kvalitātes sistēmu.
Pārzina tehniskās apkopes pamatjēdzienus un terminus, kā arī uzņēmuma vadību. - Kontroldarbi, testēšana, laboratorijas darbi, eksāmens. Kritēriji: spēja izskaidrot ražošanas uzdevumus un izpildīt tehniskās apkopes procedūras.
Pārzina starptautiskos (ICAO, IATA), Eiropas (EACA) un valstu (CAA) noteikumus gaisa kuģu tehniskās apkopes jomā. - Kontroldarbi, testēšana, eksāmens. Kritēriji: spēja izskaidrot aviācijas standartus un noteikumus tehniskās apkopes jomā.
Pārzina GK tehniskās apkopes veidus, tehniskās apkopes un ekspluatācijas dokumentāciju. - Kontroldarbi, testēšana, eksāmens. Kritēriji: spēj izskaidrot dažādu GK tehniskas apkopes veidu īpatnības.
Pārzina PART-145 un to saprot detalizēti. - Kontroldarbi, testēšana, laboratorijas darbi, eksāmens. Kritēriji: spēja izskaidrot ražošanas uzdevumus un izpildīt tehniskās apkopes procedūras.
Spēj aprakstīt gaisakuģu tehnisko stāvokli un veikt tehniskās apkopes un remonta programmas analīzi. - Praktiskie darbi, eksāmens. Kritēriji: spēja veikt tehniskās apkopes un remonta programmas analīzi.
Pārzina PART-66 un to saprot detalizēti. - Kontroldarbi, testēšana, laboratorijas darbi, eksāmens. Kritēriji: zina tehniskā personāla kategorijas un uzdevumus.
Spēj organizēt gaisakuģu tehnisko apkopi un izmantot tehniskos līdzekļus. - Kontroldarbi, testēšana, eksāmens. Kritēriji: spēja izskaidrot ražošanas tehnisko līdzekļu izmantošanu tehniskās apkopes procedūrā.
Praktiskais darbs - 30%
Laboratorijas darbi - 30%
Testēšana - 15%
Kontroldarbi - 15%

Priekšzināšanas Priekšzināšanas par civilās aviācijas lidmašīnām un dzinējiem.