TAE603 Lidojumu drošības nodrošināšanas aktīvās metodes

Kods TAE603
Nosaukums Lidojumu drošības nodrošināšanas aktīvās metodes
Līmenis un tips Doktora, Akadēmiskais
Tematiskā joma Aviācijas transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Vladimirs Šestakovs
Anotācija Aviācijas transports kā kompleksa sistēma. Lidojumu drošība. aviācijas negadījumi. Nelabvēlīgie faktori. Lidojumu drošība kā aviācijas sistēmas sistēmveida īpašība. Sistēmas darbības vērtēšanas kritēriji, īpašās situācijas un to identifikācija. Gaisakuģu lidojumu drošības rādītāji un kritēriji. Gaisakuģu tehniskā stāvokļa analīzes metodes. Tehniskās apkopes sistēmas psihologiskā vide. Lidojumu drošības nodrošināšanas aktīvās metodes. Cilvēka faktors. Aviācijas negadījumu izmeklēšana. Aviācijas tehniskā stāvokļa un apkalpes darba objektīvās kontroles bortlīdzekļi. Cilvēka faktora pamatprincipi mūsdienu civilajā aviācija. Rīcības faktori, kas izsauc nogurumu. Darbību ietekmējošie faktori. .
Lidojumu drošības vispārējais stāvoklis. Pasaules un Latvijas civilās aviācijas lidojumu drošības analīze. 12 20 0 0
Mūsdienīgas lidojumu drošības novērtēšanas metodes un sistēmas. 12 20 0 0
Lidojumu drošības nodrošināšanas aktīvās metodes. 10 20 0 0
Riska novērtējums lidojumu drošības līmeņa vadības nolūkos. 10 20 0 0
Riska koncepcija. Risku novērtēšanas programma attiecībā uz lidojumu drošību. 12 20 0 0
Sekmīgi pabeigta lidojuma varbūtība, gaisakuģim iekļūstot nelabvēlīgos ārējos apstākļos. 12 20 0 0
Nelabvēlīgo faktoru daudzlīmeņu struktūra. 12 20 0 0
Lidojumu drošības līmeņa kvantitatīvās novērtēšanas kritēriji un metodes. 12 20 0 0
Īpašās situācijas bīstamības skaitliskie kritēriji. Īpašo situāciju rašanās biežuma novērtēšanas metode. 10 20 0 0
Nelabvēlīgie faktori lidojumu laikā un bīstamības pakāpes kvantitatīvā novērtēšanas metodika. 10 20 0 0
Praktiskās nodarbības. 32 20 0 0
Laboratorijas nodarbības. 16 20 0 0
Merķis ir apgūt lidojumu drošības novērtēšanas metodes un sistēmas un lidojumu drošības nodrošināšanas aktīvās metodes, cilvēka faktora pamatprincipus mūsdienu civilā aviācijā.
Students spēj aprakstīt un veikt lidojuma informācijas analīzi un apstrādi. - Praktiskie darbi, mājas darbs, eksāmens. Kritēriji: Spēja veikt lidojumu drošības rādītāju aprēķinu, lidojuma informācijas analīzi.
Students spēj noteikt un aprēķināt lidojumu drošības rādītājus. - Praktiskās nodarbības, studentu regulāra aptauja. Kritēriji: testēšanas rezultāti.
Students prot analizēt un izstrādāt aviouzņēmuma lidojumu drošības nodrošināšanas sistēmas elementus. - Uzdevumi veikšanai auditorijā un mājās, aptauja. Kritēriji: kvalitātes un kvantitātes rādītāji un kritēriji.
Praktiskais darbs - 30%
Laboratorijas darbi - 30%
Prezentācijas - 30%
Ekšamens - 10%

Priekšzināšanas Priekšzināšanas par civilās aviācijas lidmašīnām un dzinējiem.