TAD602 Siltumdzinēju raksturlielumu modelēšana un aprēķini

Kods TAD602
Nosaukums Siltumdzinēju raksturlielumu modelēšana un aprēķini
Līmenis un tips Doktora, Akadēmiskais
Tematiskā joma Aviācijas transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Ilmārs Ozoliņš
Anotācija Virzuļdzinēja vai gāzturbīnu dzinēja mehānisma vai gāzdinamiskā procesa raksturīgo rādītāju aprēķina algoritmu sastādīšana dažādos ekspluatācijas un dzinēja mezglu tehniskā stāvokļa nosacījumos, lietojot klasiskos aprēķina paņēmienus un datormodelēšanas metodes..
Aprēķina mērķis, uzdevumi, stratēģija. 5 0 0 0
Dzinēja mehānisma vai gāzdinamiskā procesa aprēķina algoritma sastādīšana un analīze, lietojot klasiskos aprēķina un datormodelēšanas metodes. 30 35 0 0
Dzinēja mehānisma vai gāzdinamiskā procesa aprēķins nestacionāros un ekstremālos (tajā skaitā lokalizētas atteices) ekspluatācijas nosacījumos. 65 55 0 0
zinēja mehānisma vai gāzdinamiskā procesa aprēķins, ievērojot dažādus nodiluma faktorus. 50 55 0 0
Dzinēja mehānisma vai gāzdinamiskā procesa aprēķins, ievērojot dažāda rakstura bojājumus. 50 55 0 0
Studiju kursa mērķis ir iemācīt dzinēju konkrēta mehānisma vai procesa raksturīgo lielumu aprēķinu un padziļinātu analīzi dažādos ekspluatācijas apstākļos, lietojot mūsdienīgas datormetodes. Studiju kursa uzdevumi ir: - radīt izpratni par dažādām aprēķina stratēģijām; - iepazīstināt ar dzinēja mehānisma vai gāzdinamiskā procesa aprēķina algoritmu sastādīšanu, kas ļauj īstenot padziļināto procesu izpēti un darba rezultātu analīzi; - iepazīstināt ar dzinēja mehānisma vai gāzdinamiskā procesa aprēķina algoritmu sastādīšanu nestandarta ekspluatacijas apstākļiem, lietojot klasiskos aprēķina paņēmienus un datormodelēšanas metodes; - iepazīstināt ar dzinēja mehānisma vai gāzdinamiskā procesa aprēķina algoritmu sastādīšanu, ievērojot dzinēja elementu nodiluma un dažāda rakstura bojājumu faktorus, lietojot klasiskos aprēķina paņēmienus un datormodelēšanas metodes.
Pārzina aprēķina stratēģiju. - Praktiskais darbi. Aprēķina darbs.
Spēj sastādīt efektīvu aprēķina algoritmu, kas ļauj ieviest pilnveidojumus un veikt padziļinātu pētāmā procesa izpēti. - Praktiskais darbi. Aprēķina darbs.
Spēj sastādīt dzinēja mehānisma vai gāzdinamiskā procesa aprēķinu dažādiem ekspluatācijas nosacījumiem, tajā skaitā avārijas režīmiem. - Praktiskais darbi. Aprēķina darbs.
Spēj sastādīt dzinēja mehānisma vai gāzdinamiskā procesa aprēķinu, kas ievēro nodiluma faktorus. - Praktiskais darbi. Aprēķina darbs.
Spēj sastādīt dzinēja mehānisma vai gāzdinamiskā procesa aprēķinu, ievērojot mehānisma elementu nejauša rakstura gan noguruma bojājumus. - Aprēķina darbs. Tests
Praktiskie darbi - 40%
Aprēķina darbs - 40%
Apmeklējums - 50%
Tests - 15%

Priekšzināšanas Par iekšdedzes dzinējiem, kā arī projektēšanā.