MŠM227 Dizains un vizuālās komunikācijas

Tematiskā joma Inženiergrafika
Struktūrvienība Arhitektūras un dizaina institūts
Mācībspēks Silvija Kukle
Anotācija Interjera elementu projektēšana un 3D vizualizācija virtuālā telpā.Produktu modelēšana atbilstoši telpas un apkārtējās vides prasībām. Gala darbu prezentācijas attēlu un virtuālo pastaigu veidā. Darbu pārveidošana klientiem pieejamos un interneta videi piemērotos formātos..
Ievadlekcija, CAD darba vide, parametru ievade, pamatdarba rīki 4 0 0 0
2D/3D rasējumu izgatavošana 4 0 0 0
3D individuālo objektu izgatavošana 8 0 0 0
2D/3D plānu veidošanu, logu un durvju veidošana un noformēšanas pamatprincipi 4 0 0 0
Mēbeļu plānu noformēšana, oriģinālo objektu rediģēšana, vizualizāciju un virtuālo pastaigu veidošanu pamatprincipi 4 0 0 0
Automātisko notinumu, krāsu un tekstūru piedāvājumu veidošana un noformēšana 4 0 0 0
Elektrisko ierīču plānu veidošana to apzīmējumi un noformēšana 2 0 0 0
Darbu noformēšana, eksportēšana un importēšana to specifika 2 0 0 0
1. Iegūt zināšanas par CAD programmas darba vidi 2D/3D pamatjēdzieniem, principiem un izmantošanas paņēmieniem; 2. Apgūt prasmi veidot 2D/3D objektus, telpas interjerus izmantojot CAD programmatūru; 3. Veidot interjera projektus atbilstoši pastāvošajiem normatīviem. 3. Apgūt spēju turpmāk lietot šīs zināšanas un prasmes interjera studijas projektēšanas nodarbībās, mēbeļu projektēšanas nodarbībās, mēbeļu darbnīcu projektēšanas nodarbībās un ikdienas darbā. Kursa mērķu sasniegšanas pakāpi demonstrē studentu spējas praktiski izstrādāt dizaina objektu un telpas vizualizācijas un rasējumus atbilstoši pastāvošajiem būvnormatīviem.
Studiju priekšmets ir vērsts uz to, lai nodrošinātu studentus ar informāciju par darba vidi CAD programmatūrās, ka arī ar to saistīto Latvijas valsts likumdošanu. Sasniedzamie studiju rezultāti: Spēt veidot 2D un 3D objektus CAD vidē Spēt izkrāsot, pievienot tekstūras un gaismas - Studiju rezultāti tiek pārbaudīti studentiem izstrādājot praktisko darbu un kontroldarbus semestra laikā, kā arī kursa gala pārbaudījumā – eksāmenā.
Priekšzināšanas MŠM370 .Objektu grafiskā analīze un vizualizācija
Daļa KP EKPS Stundas nedēļā Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs