DMI435 Imitācijas modelēšanas programmatūra

Kods DMI435
Nosaukums Imitācijas modelēšanas programmatūra
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Akadēmiskais
Tematiskā joma Datorika
Struktūrvienība Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Mācībspēks Gaļina Merkurjeva
Kredītpunkti 4.0 (6.0 ECTS)
Daļas 1
Anotācija Studiju priekšmetā „Imitācijas modelēšanas programmatūra” tiek apskatīti mūsdienu profesionālie diskrētu notikumu un diskrēta laika sistēmu modelēšanas programmlīdzekļi, t.sk. SIMUL8, SIMAN, Arena, ExtendSim, AnyLogic, Vensim. Tiek izklāstītas programmatūras paradigmas, efektīvas modeļu veidošanas un verifikācijas metodes un programmatūras pielietošanas aspekti. Tiek izklāstītas un analizētas sistēmu modelēšanas programmlīdzekļu galvenās funkcijas un to realizācijas veidi. Tiek apskatīti imitācijas pētījumu piemēri dažādās modelēšanas vidēs. Tiek izpētīti ieejas datu sagatavošanas, modelēšanas rezultātu apstrādes un interpretēšanas rīki. Tiek aplūkotas modeļu darbības vizualizācijas metodes un rīki..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Ievads imitācijas modelēšanas programmatūrā 2 0 0 0
Diskrētā laika sistēmu modelēšanas programmatūras darbības pamatprincipi 6 0 0 0
Diskrētā laika sistēmu modelēšanas līdzekļi (AnyLogic, Vensim) 6 0 0 0
Diskrētu notikumu sistēmu modelēšanas programmatūras darbības pamatprincipi 6 0 0 0
Diskrētu notikumu sistēmu modelēšanas līdzekļi (Arena un SIMUL8) 6 0 0 0
Datu apstrādes un modelēšanas rezultātu analīzes programmlīdzekļi; optimizācijas un vizualizācijas programmlīdzekļi 4 0 0 0
Modelēšanas programmlīdzekļu pārskats un attīstības tendences 2 0 0 0
Laboratorijas darbi: Diskrēta laika sistēmu modelēšana 16 0 0 0
Laboratorijas darbi: Diskrētu notikumu sistēmu modelēšana 16 0 0 0
Kopā: 64 0 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Pēc studiju priekšmeta apgūšanas studentam: jāpārzina imitācijas modelēšanas programmlīdzekļu veidi, ieejas datu apstrādes un modelēšanas rezultātu analīzes rīki, to galvenās funkcijas un pielietošanas sfēras; jāprot izmantot programmatūru tipveida procesu modelēšanai un veikt modeļu verifikāciju; jāspēj formulēt prasības programmlīdzekļiem un rīkiem, apspriest programmatūras pielietojuma aspektus un noteikt prasības tipveida uzdevumu risināšanas programmatūrai.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Prot lietot un interpretēt sistēmu imitācijas programmatūras terminoloģiju. - Sekmīgi izpildīts tests par imitācijas modelēšanas programmatūras darbības pamatprincipiem un objektiem.
Prot lietot modelēšanas programmlīdzekļus un rīkus vienkāršu sistēmu un procesu (apkalpošanas, ražošanas, loģistikas un dabas resursu izmantošanas) modelēšanai, analīzei un vizualizēšanai. - Laboratorijas darbos ir demonstrētas prasmes lietot imitācijas modelēšanas programmlīdzekļus un rīkus.
Spēj atpazīt imitācijas modelēšanas programmatūras lietošanas ierobežojumus. - Sekmīgi izpildīts tests par imitācijas modelēšanas programmatūras lietošanas aspektiem.
Spēj lietot un izvēlēties noteiktai problēmai modelēšanas programmlīdzekļus un rīkus. - Laboratorijas darbos ir parādītas spējas piedāvāt noteiktai problēmai risinājumus ar programmatūras palīdzību.
Spēj izskaidrot imitācijas modelēšanas programmatūras funkcijas, iespējas un nozīmi sistēmu analīzes jomā. - Eksāmenā demonstrēta spēja atpazīt formulēto tematisko jautājumu būtību, kā arī sniegt argumentētu uzdoto tematu skaidrojumu.
Priekšzināšanas Pamatzināšanas sistēmu modelēšanā, varbūtību teorijā, matemātiskajā statistikā un informācijas tehnoloģijās.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP EKPS Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 4.0 6.0 2.0 0.0 2.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]