BĢE207 Globālās pozicionēšanas sistēmu pamati

Nosaukums Globālās pozicionēšanas sistēmu pamati
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles; Brīvās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Ģeodēzija un kartogrāfija, ģeomātika
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Mārtiņš Reiniks, Jānis Balodis, Jānis Zvirgzds
Anotācija Globālā pozicionēšanas sistēmas ir dinamiskas telpā un laikā, tās nodrošina dažādu jomu un nozaru darbību. Studiju priekšmets „Globālās pozicionēšanas sistēmas pamati” iepazīstina ar sastopamiem terminiem, koordinātu un laika sistēmām, Zemes mākslīgiem pavadoņiem (satelītiem), to orbītām, konstelāciju, pavadoņu uztveramību un signāliem. .
Globālās pozicionēšanas praktiskā puse ietver dažādu metožu mērījumu veikšanu, to analītisku apstrādi un rezultātu analīzi. Šis kurss ir paredzēts studentiem, kuri nav apguvuši studiju priekšmetu Globālās pozicionēšanas sistēmas (BĢE206) pamatstudiju līmenī..
Ievads. Kontroljautājumi par punkta (objekta) uzmērīšanas metodēm. 1 0 0 0
Ieskats pozicionēšanas sitēmu uzbūvē. 1 0 0 0
Sistēmu vēsturiskā attīstība un nākotnes tendences. 2 0 0 0
Zemes mākslīgie pavadoņi (satelīti), to orbītas, uztveramība. 2 0 0 0
Globālās pozicionēšanas un navigācijas instrumenti un mērījumu metodes. 2 0 0 0
Globālās pozicionēšanas metodes un ģeodēziskie tīkli. 2 0 0 0
Pozicionēšanas metožu pielietojums ģeodēzisko mērījumu veikšanā. 2 0 0 0
Pozicionēšanas metožu pielietojums būvniecībā. 2 0 0 0
Normatīvie dokumenti un standarti. 2 0 0 0
Praktiskie darbi un patstāvīgi uzdevumi. 16 0 0 0
Mērķis ir iepazīstināt studentus ar globālās pozicionēšanas sistēmas pielietojumiem dažādās tautsaimniecības jomās. Iegūt zināšanas par dažāda veida un uzbūves uztvērējiem, mērīšanas metodēm un prasmes tos piemērot darba uzdevumos. Pēc priekšmeta apguves students spēs veikt mērījumu sesiju plānošanas darbības, pieņemt lēmumu par metožu pielietošanu rezultāta sasniegšanai un patstāvīgi veikt vietas stāvokļa (pozicionēšanas) aprēķinus.
Spēj orientēties globālās pozicionēšanas terminos un metodēs. - Pārbaudes veids: pārrunas, kontroldarbi, praktiskie un kursa darbi. Kritēriji: orientējas terminos, raksturo galvenās uzmērīšanas un datu uzkrāšanas metodes.
Spēj raksturot uztvērēju funkcijas, galvenos darbības principus, mainīt konfigurāciju iestatījumus. - Pārbaudes veids: pārrunas, kontroldarbi, praktiskie un kursa darbi. Kritēriji: izmantojot kursa ietvaros iegūtās zināšanas, var raksturot uztvērējus, darbības principus un veicamās funkcijas.
Spēj padziļināti izklāstīt globālās pozicionēšanas sistēmas segmentu darbību. - Pārbaudes veids: pārrunas, kontroldarbi, praktiskie un kursa darbi. Kritēriji: var detalizēti izklāstīt globālo pozicionēšanas sistēmu pavadoņu, kontroles un lietotāju segmentu darbību, diskutēt par to.
Spēj piedāvāt uzdevuma risinājumu, pamatot to un analizēt iegūtos rezultātus. - Pārbaudes veids: pārrunas, kontroldarbi, praktiskie un kursa darbi. Kritēriji: izmantojot iegūtās zināšanas, var piedāvāt individuāla uzdevuma risinājuma veidu un diskutēt par to.
Priekšzināšanas Fizika, astranomija, ģeometrija.
Daļa KP EKPS Stundas nedēļā Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs