ATM311 Akvareļu un grafikas meistardarbnīca

Nosaukums Akvareļu un grafikas meistardarbnīca
Statuss Brīvās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Arhitektūra un pilsētu plānošana
Struktūrvienība Arhitektūras un dizaina institūts
Mācībspēks Anita Meldere, Dina Baumane
Anotācija Akvarelēšanas meistardarbnīcā studenti apgūst profesionālas prasmes un mākslinieciskās izteiksmes paņēmienus pētot akvereļglezniecības meistaru darbus, kā arī veicot tehniskus eksperimentus un izstrādājot atbilstošas kompozīcijas. .
Grafikas darbnīcā tiek apgūtas zināšanas un prasmes grafikas tehnikās, ko pieļauj katedras mācību bāze un aprīkojums..
Akvareļglezniecības meistarības paraugi Latvijā un Ziemeļvalstīs. Akvareļgnezniecības meistaru rokrakstu izpēte. 8 8 0 0
Tehnisko paņēmienu daudzveidības studijas un eksperimenti. Tematisks uzstādījums - piem. Klusā daba ar ziediem vai atšķirīgu materialitāšu sadzīves priekšmetiem. (Nosacīta kompozīcija). 8 8 0 0
Gaisma telpā: krāsa, triepiens, faktūra, tehnisko paņēmienu mijiedarbība. Interjera gleznojums. (Iedomāta telpa) 8 8 0 0
Figūras attēlojums akvareļglezniecībā. Tematisks uzstādījums ar modeli. 8 8 0 0
Ainavas žanrs akvareļglezniecībā. Noskaņu attēlojums ainavā. 8 8 0 0
Studiju kursa meistardarbnīca mērķis ir veicināt dažādu profesionālu jomu tuvināšanos un savstarpēju bagātināšanos, sniedzot padziļinātas zināšanas mākslā, kas izmantojamas arhitekta profesionālajā darbā, kā arī iespējama kā papildus nodarbe blakus izvēlētajai profesijai. Studiju kursa uzdevums ir sniegt daudzpusīgas zināšanas un prasmes, kas veicina profesionālu izaugsmi un individuāla rokraksta veidošanos akvareļa tehnikā.
Pārzina akvareļtehnikas meistarības paraugus Latvijā un citviet. - Mājas darbi u.c. praktiskie darbi tiek analizēti studentu klātbūtnē darba gaitā. Praktiskie darbi tiek vērtēti eksāmenā/noslēguma skatē.
Spēj droši un atraisīti izmantot akvareļglezniecības tehnisko paņēmienu spektru. Ir apgūta prasme mākslinieciski atraisīti interpretēt dažādas materialitātes priekšmetus, kā arī attēlot nosacītas formas. - Mājas darbi u.c. praktiskie darbi tiek analizēti studentu klātbūtnē darba gaitā. Praktiskie darbi tiek vērtēti eksāmenā/noslēguma skatē.
Prot izmantot apgūtas zināšanas un prasmes akvareļglezniecībā un kompozīcijā gleznojot interjeru no dabas, kā arī veidojot iztēles kompozīciju. - Mājas darbi u.c. praktiskie darbi tiek analizēti studentu klātbūtnē darba gaitā. Praktiskie darbi tiek vērtēti eksāmenā/noslēguma skatē.
Spēj radoši interpretēt reālas formas, prot attēlot figūru telpiskā vidē. - Mājas darbi u.c. praktiskie darbi tiek analizēti studentu klātbūtnē darba gaitā. Praktiskie darbi tiek vērtēti eksāmenā/noslēguma skatē.
Prot izmantot dažādus tehniskos paņēmienus veidojot ainavas kompozīciju. - Mājas darbi u.c. praktiskie darbi tiek analizēti studentu klātbūtnē darba gaitā. Praktiskie darbi tiek vērtēti eksāmenā/noslēguma skatē.
Izpildīti praktiskie darbi - 70%
Izpildīti mājas darbi - 20%
Nokārtots eksāmens - 10%

Priekšzināšanas Studiju kursa ATM 204, GLEZNOŠANA vai cita pamatkursa apguve gleznošanā bakalaura studiju programmu ietvaros. Patstāvīgā radošā darbā gūtā pieredze un atziņas, pamatzināšanas mākslas vēsturē.
Daļa KP EKPS Stundas Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs
1 2.0 3.0 1.0 1.0 0.0 * *