TAS218 Sertifikācija un standarti aviācijas transportā

Kods TAS218
Nosaukums Sertifikācija un standarti aviācijas transportā
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Aviācijas transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Vitālijs Pavelko, Igors Pavelko
Anotācija Lidmašīnas konstrukcija ir atšķirīgu disciplīnu (aerodinamika, lidojuma mehānika, aviācijas konstrukcijas utt.) sintēze. Lai gaisakuģi varētu ieviest normālā ekspluatācijā, ir nepieciešams uzrādīt, ka dotais projekts un konstrukcija atbilst attiecīgām prasībām; šāda pārbaude tiek uzticēta kompetentai varas institūcijai. No vienas puses, projektētāji, ražotāji un ekspluatanti, un, no citas, kompetentās varas institūcijas ir divas puses, kurām vajag strādāt kopā, lai sasniegtu vienu kopējo mērķi: lidojuma drošību..
Civilās aviācijas varas institūcijas. Apvienotās aviācijas varas institūcijas un Eiropas aviācijas drošības asģentūra. 2 0 0 0
Lidojuma drošība, gaisakuģu lietderība un sertifikācija. 2 0 0 0
Aviācijas lietderība. Prasības. JAR/FAR salīdzināšanas saraksta saistība ar gaisakuģu lietderību un sertifikāciju. 2 0 0 0
Sertifikācijas procedūras gaisakuģiem (JAR- 21). 4 0 0 0
Planieri un moto- planieri (JAR22). Īpaši vieglas lidmašīnas (JAR-VLA). 2 0 0 0
Normālās, individuālās un akrobātiskās kategorijas lidmašīnas (JAR-23). 2 0 0 0
Lielās lidmašīnas (JAR-25). 4 0 0 0
Mazs helikopters (JAR- 27). Liels helikopters (JAR-29). 2 0 0 0
Dzinēji (JAR-E). Propelleri (Jar-P). 4 0 0 0
Aviācijas troksnis (JAR-36). 4 0 0 0
Komerciāls gaisa pārvadājums (JAR-OPS1, lidmašīnas un JAR-OPS3, helikopteri). 4 0 0 0
Iegūt zināšanas par gaisakuģu lietderības prasībām, eksistējošām pašlaik pasaulē, Eiropā un atsevišķās valstīs. Spēt plānot gaisakuģu sertifikācijas procedūru un kvalitatīvi gatavot attiecīgu dokumentāciju, kā arī spēt pārbaudīt to pilnību un pamatotību. Iegūt zināšanas par gaisakuģu standartiem un spēt izmantot praktiskā darbā.
Students zina priekšmeta pamatus par gaisakuģu lietderības prasībām un spēj tos pielietot sertifikācijas problēmu analīzē. - Individuāla darba 1.daļa un eksāmena jautājumi.
Students spēj aprakstīt gaisakuģu sertifikācijas procedūru un paskaidrot katru tās posmu. - Gala eksāmena jautājumi.
Students zina gaisakuģu lietderības standartus un ir spējīgs izmantot zināšanas praksē. - Individuāla darba 1.daļa , kā arī eksāmena jautājumi.
Students zina gaisakuģu sertifikācijas procesus un ir spējīgs sagatavot dokumentāciju par katru no tiem. - Individuāla darba 2.daļa, kā arī eksāmena jautājumi.
Students zina gaisakuģu projektēšana pamat problēmas. - Individuāla darba 2.daļa, kā arī eksāmena jautājumi.
Students zina gaisakuģu sertifikāta formu un saturu. - Gala eksāmena jautājumi.
Priekšzināšanas Aviācijas zinātņu pamati, Civilās aviācijas uzdevumi un izmantošana.