TAA542 Signālu ciparu apstrāde avionikas ierīcēs

Kods TAA542
Nosaukums Signālu ciparu apstrāde avionikas ierīcēs
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Aviācijas transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Igors Smirnovs, Olafs Slabkovskis
Anotācija Priekšmeta „Signālu ciparu apstrāde avionikas ierīcēs” uzdevums ir iepazīstināt studentus ar signālu ciparu apstrādes galveniem virzieniem un teorētiskiem pamatiem. Priekšmetā tiek apskatīta ciparu apstrādes algoritmu pielietošana gaisakuģu radionavigācijas un radiolokācijas sistēmās. .
Signālu ciparu apstrādes galvenie virzieni. 2 7 0 0
Korelācijas funkcija. 4 7 0 0
Furje diskrētā pārveidošana. 8 8 0 0
Signālu konvolūcija. 4 7 0 0
Signālu ciparu apstrādes vispārinātā shēma. 4 7 0 0
Ciparu filtri ar galīgu impulsa raksturlīkni. 4 7 0 0
Ciparu filtri ar bezgalīgu impulsa raksturlīkni. 4 7 0 0
Ciparu radionavigācijas ierīču uzbūves principi. 6 7 0 0
Informācijas apstrādes algoritmi impulsu radiolokācijas stacijās. 6 8 0 0
Radiolokācijas signālu atrašanas un to parametru novērtēšanas ciparu metodes. 6 7 0 0
Apgūt signālu ciparu apstrādes teorētiskos pamatus. Spēt piemērot teorētiskās zināšanas praktisko uzdevumu atrisināšanai, tajā skaitā mūsdienu gaisakuģu radioelektroniskā aprīkojuma darbības principu apgūšanai. Spēt piemērot savas zināšanas citu priekšmetu apgūšanas procesā.
Students zina signālu ciparu apstrādes galvenos virzienus un ciparu apstrādes priekšrocības. - Gala pārbaudījuma jautājums.
Students zina signālu apstrādes matemātiskās metodes, spēj tos lietot praktisku uzdevumu atrisināšanai. - Patstāvīgā darba, praktiskā darba un gala pārbaudījuma jautājums.
Students zina ciparu filtru sintēzes metodes, spēj attēlot filtru shēmas un impulsu raksturlīknes pēc filtru pārvades funkcijām. - Praktiskā darba un gala pārbaudījuma jautājums.
Students zina gaisakuģu ciparu radionavigācijas sistēmu priekšrocības, spēj analizēt šādu sistēmu funkcionālās elektriskās shēmas. - Praktiskā darba un gala pārbaudījuma jautājums.
Students zina signālu ciparu apstrādes uzdevumus un metodes radiolokācijas sistēmās, spēj analizēt atbilstošo sistēmu darbības algoritmu un šādu signālu apstrādes metožu priekšrocības. - Praktiskā darba un gala pārbaudījuma jautājums.
Praktiskais darbs - 40%
Pārbaudes darbs - 30%

Priekšzināšanas Priekšzināšanas nozares: matemātika, elektronika, ciparu tehnika, aviācijas radionavigācija un radiolokācija.