TMN341 Vadības datorizētās sistēmas transportā

Tematiskā joma Transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Aloizs Lešinskis
Anotācija Studenti apgūs loģistisko uzdevumu formalizācijas principus un programmu uzbūves pamatus MS Word vidē. Studenti būs spējīgi pastāvīgi formalizēt un risināt loģistiskus uzdevumus ar programmēšanas pamatiem, kas ļaus viņiem automatizēt un atvieglot viņu praktisko darbu..
Uzdevumu hierarhija transporta sistēmu vadībai 2 0 0 0
Vadības datorizēto sistēmu izmantošana transportā 2 0 0 0
Vadības datorizēto sistēmu organizācijas, tehniskais, informācijas, matemātiskais, programmatūras 2 0 0 0
Vadības datorizētas sistēmas struktūra un pamatkomponentes 2 0 0 0
Vadības datorizētas sistēmas dzīves cikls 2 0 0 0
Datu vākšanas metodes par transporta kustību, ģeogrāfiskās pozicionēšanas sistēmas 2 0 0 0
Bezvadu tīklu veidi un funkcionēšanas pamati 2 0 0 0
Informatīvās sistēmas datu bāzes organizācija 2 0 0 0
Telpiskās analīzes pamati 2 0 0 0
Izmantojamie vadības algoritmi 2 0 0 0
Sistēmu piemēri: pasažieru un kravu plūsmu analīzes un prognozēšanas sistēmas 2 0 0 0
Datorvadības sistēmu ieviešanas ražošanā tehniskās un organizatoriskās problēmas; efektivitātes novērtēšana 2 0 0 0
Lab.dar. Vadības datorizēto sistēmu izmantošana transportā 2 0 0 0
La.b.dar. Vadības datorizētas sistēmas struktūra un pamatkomponentes 3 0 0 0
Lab.dar. Datu vākšanas metodes par transporta kustību, ģeogrāfiskās pozicionēšanas sistēmas 3 0 0 0
Lab.dar. Bezvadu tīklu veidi un funkcionēšanas pamati 2 0 0 0
Lab.dar. Informatīvās sistēmas datu bāzes organizācija 3 0 0 0
Lab.dar. Telpiskās analīzes pamati 2 0 0 0
Lab.dar. Izmantojamie vadības algoritmi 3 0 0 0
Lab.dar. Sistēmu piemēri: pasažieru un kravu plūsmu analīzes un prognozēšanas sistēmas 3 0 0 0
Lab. dar. Datorvadības sistēmu ieviešanas ražošanā tehniskās un organizatoriskās problēmas; efektivitātes novērtēšana 3 0 0 0
Dot studentiem zināšanas datorizētu sistēmu struktūru un to izmantošanu transporta sistēmu vadībā un organizācijā. Iemācīt studentus risināt vadības informatīvo sistēmu galvenos uzdevumus transporta jomā. Dot zināšanas par sistēmas dzīves ciklu, struktūru, izmantojamiem algoritmiem, pamatfunkcijām, parādīt to uz piemēriem. Iemācīt studentus iegūt un analizēt informāciju no dažādiem avotiem, organizēt laiku, pieņemt lēmumus, izpaust savas domas skaidri.
Studenti: 1) prot vadības datorizēto sistēmu izmantošanu transportā; 2) zina vadības datorizētas sistēmas struktūru un pamatkomponentes; - Patstāvīgais darbs datorklasē (laboratorijas darbi ar aizstāvēšanu).
3) zina datu vākšanas metodes par transporta kustību, ģeogrāfiskās pozicionēšanas sistēmām; 4) zina informatīvās sistēmas datu bāzes organizāciju; 5) zina telpiskās analīzes pamatus; - Patstāvīgais darbs datorklasē (laboratorijas darbi ar aizstāvēšanu).
6) orientējas pasažieru un kravu plūsmu analīzes un prognozēšanas sistēmās; 7) orientējas transporta satiksmes saraksta sastādīšanas sistēmās; - Ieskaite
8) orientējas transporta tehniskā drošuma nodrošināšanas sistēmās; 9) orientējas satiksmes dienestu operatīvās vadīšanas sistēmās, noliktavas un krājumu vadības sistēmās - Ieskaite
Priekšzināšanas Matemātika