BBK458 Tērauda un koka konstrukcijas

Kods BBK458
Nosaukums Tērauda un koka konstrukcijas
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Arhitektūra un pilsētu plānošana
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Līva Pupure, Andīna Sprince
Anotācija Studiju kurss ietver būvelementus un to darbības principus; slodzes un iedarbes; koka un tērauda būvkonstrukciju materiālus, to īpašības, darbība un dažādās īpatnības; būvkonstrukciju savienojumi; metodika vienkāršu, atsevišķu būvelementu aprēķiniem; būvkonstrukciju tehnisko rasējumu izstrāde un noformējums. Studiju kursā tiek aplūkoti dažādi konstruktīvie risinājumi un tērauda un koka būvkonstrukciju materiāli. Tiek parādīta saikne starp slodzēm un iedarbēm un materiāla dimensijām, tiek demonstrēts kā dažādi parametri ietekmē konstrukcijas dimensionēšanu..
Eirokodeksu sistēma, to struktūra. Būvkonstrukciju projektēšanas drošuma koncepcija. 4 5 0 0
Slodzes un iedarbes. 4 6 0 0
Metāla konstrukciju raksturojums. Metāla konstrukciju materiāli. 4 6 0 0
Metāla konstrukciju projektēšanas pamati. 4 5 0 0
Skrūvsavienojumi, metināti savienojumi. 4 5 0 0
Sijas un siju konstrukcijas. 6 7 0 0
Centriski spiestas kolonnas. 4 5 0 0
Kopnes. 4 5 0 0
Saišu sistēma tērauda konstrukciju noturības nodrošināšanai. 4 5 0 0
Koksnes kā būvmateriāla īpašības. Koksnes darbība slodžu ietekmē. 4 5 0 0
Galvenie plaknisko un telpisko koka būvkonstrukciju veidi. 8 9 0 0
Koka elementu aprēķins. 8 9 0 0
Būvkoku savienojumi to īpašības, darbības princips, aprēķins. 6 8 0 0
Eksāmens un konsultācijas. 16 0 0 0
Studiju kursa mērķis ir izglītot studentus par būvkonstrukciju projektēšanas pamatiem. Studiju kursa uzdevums ir iepazīstināt studentus ar dažādiem profesionāliem būvkonstrukciju terminiem un apzīmējumiem, tehniskajiem rasējumiem un to noformējumu.
Spēj analizēt vienkāršas praksē sastopamas tērauda un koka konstrukcijas, noteikt piepūles konstruktīvajos elementos un konstrukcijās. - Praktiskais darbs, eksāmens.
Spēj projektēt konstruktīvos elementus un savienojumus vienkāršās tērauda konstrukcijās. - Praktiskais darbs, eksāmens.
Spēj veikt skrūvju un metināto savienojumu aprēķinu un projektēšanu tērauda konstrukcijās. - Praktiskais darbs, eksāmens.
Spēj veikt tērauda siju un kolonnu aprēķinu un konstruēšanu. - Praktiskais darbs, eksāmens.
Spēj projektēt konstruktīvos elementus un savienojumus vienkāršās koka konstrukcijās. - Praktiskais darbs, eksāmens.
Spēj veikt koka siju un kolonu aprēķinu un konstruēšanu. - Praktiskais darbs, eksāmens.
Spēj veikt savienojumu aprēķinu un projektēšanu koka konstrukcijās. - Praktiskais darbs, eksāmens.
Izpildīti praktiskie darbi - 50%
Nokārtots eksāmens - 50%

Priekšzināšanas Mehānikas pamati (ievadkurss un pamatkurss).