MAA205 Pētniecības metodes autotransportā

Kods MAA205
Nosaukums Pētniecības metodes autotransportā
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles; Brīvās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Aivis Grīslis, Juris Kreicbergs, Ēriks Vonda, Gundars Zalcmanis
Kredītpunkti 2.0 (3.0 ECTS)
Daļas 1
Anotācija Studiju priekšmets veltīts dažādos autotransporta pētījumos izmantoto pētniecisko metožu izklāstam un analīzei. Studentiem radītas iespējas veikt patstāvīgu pētniecisku darbu un iegūtās teorētiskās zināšanas pielietot praktiski mācību uzdevumos un praktiskajos darbos. Studiju priekšmetā izzināma autotransporta pētījumu būtība un pielietojums, izklāstīta pētījumu tipiskā veikšanas gaita un rīcību secība. Studentiem sniegtas teorētiskas zināšanas par autotransporta pētījumos izmantotajām pētniecības metodēm, veikta pielietojamo metožu analīze. Studiju priekšmetā padziļināti izskatīta autotransporta pētījumu specifika: izmantotā metodoloģija un pielietotās pētījumu metodes satiksmes drošības, autotransporta pārvadājumu, automobiļu konstrukcijas un ekspluatācijas pētījumos. Studiju kursā izklāstīta korektu mērījumu veikšanas (autotransporta pētījumu jomā pielietojami dažādu parametru mērījumi) metodoloģija, autotransporta jomā pielietojamo eksperimentu organizēšanas un veikšanas principi, iegūto datu apstrādes paņēmieni un metodes. Kursa saturā ietverta elektroniskajā vidē pieejamās informācijas iegūšanas paņēmienu izklāsts un izmantojamās informācijas lietderības analīze. Studentu uzmanība pievērsta pētījumu rezultātu publiskošanas veidiem un iespējām (rakstveida atskaišu, ziņojumu un slēdzienu sagatavošana; publisku paziņojumu un uzskates materiālu sagatavošana)..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Ievada nodarbība un studiju kursa pārskats 2 0 0 0
Autotransporta pētījumu būtība, pētījumu veikšanas procesa raksturojums 2 0 0 0
Autotransporta pētījumu norises procesa analīze 2 0 0 0
Autotransporta pētījumos izmantotās pētnieciskās metodes 2 0 0 0
Pētnieciska rakstura informācijas meklēšana elektroniskajā vidē 2 0 0 0
Specifiski autotransporta pētniecības veidi un pielietotās metodes 2 0 0 0
Satiksmes drošības pētījumu organizēšana un veikšana 2 0 0 0
Mērījumu organizēšana, veikšana un datu apstrāde autotransporta pētījumos 4 0 0 0
Eksperimentu organizēšana un veikšana autotransporta pētījumos 2 0 0 0
Pētījumu rezultātu apstrāde, pētījumu ziņojumu un atskaišu sagatavošanas principi 2 0 0 0
Pētījumu rezultātu prezentācijas materiālu izstrādes principi 2 0 0 0
Studentu veikto pētījumu analīze (pētījumu starprezultātu prezentēšana, analīze un diskusijas) 4 0 0 0
Studentu veikto pētījumu analīze (pabeigtu pētniecisku darbu prezentēšana, analīze un diskusijas) 4 0 0 0
Kopā: 32 0 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju priekšmeta mērķis ir gūt teorētiskas zināšanas un praktiskas iemaņas pētniecisku darbu veikšanai autotransporta jomā. Izvirzītā mērķa sasniegšanai, noteikti sekojoši uzdevumi: Apgūt autotransporta jomas pētījumu metodoloģiju, pētnieciskās darbības pamatprincipus. Prast pielietot atbilstošas pētnieciskās metodes un paņēmienus projekta un/vai kāda no pētnieciskā darba etapa realizēšanā. Prast veikt dažādu parametru ticamus mērījumus. Spēt plānot, organizēt un veikt pētnieciskus eksperimentus autotransporta jomā. Prast sagatavot pētījuma procesa norises darba ziņojumus, atskaites, pētnieciskās darbības rezultātu apkopojumus un gala ziņojumus. Prast publiski ziņot par veikto pētījumu.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj izskaidrot zinātniski pētnieciskā darba teorētiskos pamatus. Spēj formulēt pētnieciskā darba mērķus un uzdevumus. Spēj izskaidrot pētījumu procesa norisi un identificēt pētnieciskās darbības. - Rakstiskas atbildes uz eksāmena jautājumiem. Aktīva dalība nodarbībās.
Spēj formulēt svarīgākos pētnieciskā darba pamatprincipus. Spēj izskaidrot autotransporta nozares pētījumu metodoloģiju, biežāk lietotās pētnieciskās metodes un paņēmienus. - Rakstiskas atbildes uz eksāmena jautājumiem. Aktīva dalība nodarbībās.
Spēj veikt zinātniski pētnieciskus mērījumus, spēj pielietot inženiertehnisku pētījumu mērīšanas metodes. Spēj lietot datu apstrādes metodes. - Praktiskais darbs: individuāls inženiertehnisku mērījumu veikšana, datu apstrāde un analīze. Rakstiskas atbildes uz eksāmena jautājumiem.
Spēj izskaidrot inženiertehnisku pētījumu eksperimentu organizēšanas un veikšanas norisi. Spēj identificēt būtiskos faktorus precīzu eksperimentālo datu iegūšanai. - Praktiskais darbs: inženiertehnisku eksperimentu organizēšana un veikšana, datu analīze. Rakstiskas atbildes uz eksāmena jautājumiem.
Spēj patstāvīgi veikt zinātniski pētniecisku darbu autotransporta jomā (pasažieru un kravu pārvadājumi, satiksmes drošība, automobiļu konstrukcija, ekspluatācija un remonts). - Praktiskais darbs: individuāla inženiertehniska pētījuma veikšana. Rakstiskas atbildes uz eksāmena jautājumiem.
Spēj sagatavot pētnieciskā procesa norises darba ziņojumus. Spēj sagatavot pētnieciskās darbības gala ziņojumu un atskaites. Spēj publiski uzstāties ar sava veiktā pētījuma rezultātiem. - Veikto pētījumu darba ziņojumi, pētījuma atskaites, publiskas uzstāšanās ar pētījumu gala ziņojumiem. Rakstiskas atbildes uz eksāmena jautājumiem.
Priekšzināšanas Automobiļa transporta pamati
Studiju kursa plānojums
Daļa KP EKPS Stundas Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs
1 2.0 3.0 1.0 1.0 0.0 * *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]