TMN241 Datoru pielietošana transporta inženieru uzdevumu risināšanā

Kods TMN241
Nosaukums Datoru pielietošana transporta inženieru uzdevumu risināšanā
Statuss Brīvās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Aloizs Lešinskis, Sergejs Bratarčuks
Anotācija Tipiski transporta uzdevumi un to risināšanas paņēmieni.Uzdevumu sastādīšanas un risināšanas posmi. Datora vieta un nozīme uzdevumu risināšanas gaitā. Uzdevumu risināšanas metožu un tehnoloģijas izstrādāšana. Tipiski skaitliskie paņēmieni: vienādojumu sistēmu risināšana, funkciju aproksimācija, skaitliskā diferencēšana un integrēšana, iteratīvās metodes. Īsākie ceļi un ar tiem saistītie uzdevumi. Uzdevumu risināšanas tehnoloģija ar datora palīdzību. Darbs ar paketēm STATISTICA, MATHCAD, QSB, EXCEL utt..
Transporta uzdevumi un to risināšanas paņēmieni.Dažādi matemātiskie modeļi un metodes 4 0 0 0
Grafu teorija un transporta uzdevumu risināšana 4 0 0 0
Īsākie ceļi un ar tiem saistītie uzdevumi. 2 0 0 0
Uzdevums par optimālo pārklājumu un to pielietošana transportā. 2 0 0 0
Monte-Karlo metode 2 0 0 0
Gadījumu lielumu ģenerēšana 2 0 0 0
Laboratorijas darbs „Programmatūras apskats. WinQSB, Microsoft Excel, MathCad u.c”. 6 0 0 0
Laboratorijas darbs „Darba pamati MathCad vidē”. 10 0 0 0
Laboratorijas darbs „Vienādojumu sistēmu risināšana, funkciju aproksimācija, optimizācija, skaitliskā diferencēšana 8 0 0 0
Laboratorijas darbs „Īsāko ceļu algoritma realizācija un aprēķini”. 8 0 0 0
Dot studentiem pamatzināšanas par inženieru uzdevumu analizēšanu un risināšanu transporta jomā. Studenti apgūst galvenos determinētos un varbūtiski-statistiskos jēdzienus un metodes. Spēs izmantot datoru ikdienas darbā.
Prot pielietot datorprogrammas ar transportu un loģistiku saistītu problēmu risināšanai - Laboratorijas darbi. Aizstāvēšana. Ieskaite.
Prot risināt transporta inženieru uzdevumus - Laboratorijas darbi. Aizstāvēšana. Ieskaite.
Prot plānot un optimizēt transporta sistēmu struktūru to efektīvākai darbībai - Laboratorijas darbi. Aizstāvēšana. Ieskaite.
Prot salīdzināt un izvelēt vislabāko algoritmu uzdevumu risināšanai - Laboratorijas darbi. Aizstāvēšana.Ieskaite.
Priekšzināšanas matemātika, loģistika
Daļa KP EKPS Stundas Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs