TDT510 Multimodālie un intermodālie pārvadājumi

Tematiskā joma Transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Vladislavs Žavtkēvičs
Anotācija Priekšmeta ietvaros tiek apgūtas multimodālo un intermodālo pārvadājumu progresīvas transporta tehnoloģiskas sistēmas un tehnoloģijas, multimodālo un intermodālo pārvadājumu loģistisko uzdevumu risināšanai pielietojamie teorētiskie modeļi un praktiskas metodes, kā arī tiek apskatītas kombinēto transporta sistēmu darbības optimizācijas metodes..
Starptautisko kravu pārvadājumu attīstības īpašības un dinamika. 4 0 0 0
Kravu transporta raksturojums. Kravu iepakojums. Kravu un konteineru marķēšanas un plombēšanas prasības. 2 0 0 0
Kravu pārvadāšanas īpatnības konteineros. 2 0 0 0
Multimodālie un intermodālie pārvadājumi starptautiskajās transporta tehnoloģiskajās sistēmās. 6 0 0 0
Konteineru terminālu (KT) uzbūve.Jūras ostu konteineru terminālu uzbūve.KT ekspluatācijas darbības raksturojums. 6 0 0 0
Konteineru parka izmantošanas ekspluatācijas radītāji. Transporta termināla kravu plūsmu optimizācijas rādītāji. 4 0 0 0
Konteineru terminālu funkcionēšanas tehnoloģisko pamatshēmu analīze. 8 0 0 0
Specializēto kuģu apstrādāšanas tehnoloģija. 8 0 0 0
Ostas caurlaides spējas modelēšana un aprēķins. 4 0 0 0
Konteineru parka racionālas struktūras noteikšana. 4 0 0 0
Transportlīdzekļu nepieciešamības aprēķins konteineru pārvadājumu nodrošināšanai. 4 0 0 0
Konteineru termināla apkalpošanas sistēmas modelēšana un optimizācija. 4 0 0 0
Nosūtījumu formēšanas procesu modelēšana konteineru termināla apstākļos. Kuģa apkalpošanas sistēmas modelēšana. 8 0 0 0
Priekšmeta mērķis ir sniegt studentiem zināšanas par multimodālā un intermodālā transporta pamatjēdzieniem, modeļiem un metodēm, multimodālā un intermodālā transporta uzdevumu risināšanas iespējām. Priekšmeta uzdevums ir iemācīt studentus izstrādāt un realizēt reālus multimodālā un intermodālā transporta sistēmu modeļus, izmantojot iegūtās zināšanas un prasmes.
Zina svarīgākās kravu un konteineru marķēšanas un plombēšanas prasības. Prot aprēķināt nepieciešamo tansportlīdzekļu skaitu konteineru pārvadājumu nodrošināšanai. - Patstāvīgais darbs datorklasē - laboratorijas darbi. Aizstāvēšana. Uzdevumu risināšana – praktiskie darbi. Kontroldarbs. Eksāmens.
Prot veikt konteineru terminālu funkcionēšanas tehnoloģisko pamatshēmu analīzi, noteikt konteineru parka racionālo struktūru. Prot modelēt un konteineru termināla apkalpošanas sistēmas modelēšanu un optimizāciju. - Patstāvīgais darbs datorklasē - laboratorijas darbi. Aizstāvēšana. Uzdevumu risināšana – praktiskie darbi. Kontroldarbs. Eksāmens.
Priekšzināšanas Saskaņā ar bakalaura programmu