TDM602 Hidro-gāzes-siltumdinamikas uzdevumu datormodelēšana un aprēķins

Kods TDM602
Nosaukums Hidro-gāzes-siltumdinamikas uzdevumu datormodelēšana un aprēķins
Līmenis un tips Doktora, Profesionālais
Tematiskā joma Aviācijas transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Ali Arshad, Aloizs Lešinskis
Anotācija Studiju kurss aptver skaitliskās metodes termodinamisko problēmu skaitļošanas simulācijas aero/hidroplūsmās. Studiju kurss iepazīstina ar daudzām teorētiskām un praktiskām pieejām/problēmām termodinamikā un izvirza skaidru mērķi studentiem - iepazīties ar šo problēmu risināšanas metodiku. Studiju kursā tiks izmantotas tādas programmatūras pakas kā ANSYS ICEM/FLUENT/CFX, kā arī tiek sniegts ievads par attiecīgo programmatūras paku attiecīgajām funkcijām. Lai apgūtu skaitļošanas analīzes prasmes, studentiem tiek doti individuāli uzdevumi..
Pamatjēdzienu apskats: pirmais un otrais termodinamikas likums, entropijas ģenerēšana, entropijas līdzsvarošana, ekserģija un neatgriezeniskums, siltuma dzinējs. 12 12 0 0
Termodinamiskā līdzsvara kritēriji izmantošanai daudzfāžu un daudzkomponentu sistēmās 12 12 0 0
Neatgriezeniskā termodinamika: ierobežota laika termodinamikas princips. 8 12 0 0
Enerģijas saglabāšana un entropijas palielināšanas principi. 8 12 0 0
Gāzes dinamika: saspiežamība, pārtraukumi, triecienviļņi un lineāras un nelineāras 2D plūsmas. 8 12 0 0
Hidrodinamika: iekšējās plūsmas un turbulentās plūsmas teorija. Virpuļu plūsma, izplatīšanas teorija. 8 12 0 0
Skaitliskās simulācijas apmācības. 12 12 0 0
Skaitļošanas analīze: Siltuma pārneses modelēšana. 6 14 0 0
Gadījumu izpēte. 14 14 0 0
Studiju kursa mērķi ir: - iemācīt progresīvus termodinamikas un siltuma pārneses jēdzienus reālās pasaules plūsmas problēmu risināšanas metodoloģijās; - iepazīstināt ar uzlabotām CFD metodēm kā rīku projektēšanai, analīzei un inženierijas pielietojumam; - sniegt prasmēs balstītas zināšanas aerohidro-termodinamisko problēmu risināšanai; - attīstīt prasmes izveidot siltuma pārneses modeļus skaitliskajām simulācijām; - nodrošināt praktisku apmācību ar programmatūru, piemēram, ANSYS ICEM/FLUENT/CFX. Studiju kursa uzdevumi ir: - iepazīstināt ar gadījumu izpēti, izmantojot termodinamiskos un šķidruma plūsmu regulējošos vienādojumus; - attīstīt prasmes veikt šķidruma plūsmas ar siltuma pārnesi 2D empīriskie aprēķinus; - attīstīt prasmes izveidot siltuma pārneses modeļus CFD simulācijām; - iepazīstināt ar Neadiabātiska 3D šķidruma plūsmas mehānisma analīzi.
Zina pieeju hidro/gāzes un termodinamika problēmu risināšanā. - Diskusijas, tests.
Spēj veikt skaitļošanas analīzi, izmantojot nepieciešamos skaitliskos instrumentus. - Laboratorijas darbi. tests.
Spēj individuāli veikt skaitļošanas analīzi īpaši uzdotos uzdevumos. - Laboratorijas darbi, tests.
Spēj izmantot programmatūru. - Diskusijas, tests.
Spēj izmantot studiju kursa laikā iegūtās zināšanas un prasmes. - Gala tests.
Laboratorijas darbi - 30%
Diskusijas - 30%
Tests - 20%
Gala tests - 40%

Priekšzināšanas Matemātika, šķidruma un aerodinamikas pamati, termodinamika, skaitliskā analīze, diferenciālvienādojumi.