MMM353 Materiālu tehnoloģija un metināšanas darbi

Kods MMM353
Nosaukums Materiālu tehnoloģija un metināšanas darbi
Tematiskā joma Mehānika, mašīnzinības, mašīnu un aparātu būvniecība
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Jānis Ozoliņš, Guntis Strautmanis
Anotācija Mašīnbūves materiāli un to ražošana. Materiālu tehnoloģiskās īpašības. Spiedapstrādes procesi-velmēšana, vilkšana, kalšana un iekārtas. Tilpumštancēšana un lokšņu štancēšana. Štances. Metālu liešanas procesi un iekārtas. Metinašanas procesi un iekārtas. Apstrādes procesi un iekārtas. Apstrādes ar griešanu procesi, mašīhnas un instrumenti.
Mašīnbūves materiāli un to tehnoloģiskās īpašības 2 0 0 0
Čuguna un tērauda ražošana 2 0 0 0
Krāsaino metālu un polimēru ražošana 2 0 0 0
Spiedapstrādes procesi-velmēšana, vilkšana, presēšana, kalšana un iekārtas 2 0 0 0
Tilpumštancēšana un lokšņu štancēšana. Instrumenti 2 0 0 0
Liešanas tehnoloģiskais process un iekārtas 2 0 0 0
Speciālie liešanas veidi 2 0 0 0
Metināšanas procesi, to veidi 2 0 0 0
Metināšana ar gāzi un elektroloku. Kontaksta metināšana 2 0 0 0
Savienojumu veidi. Lodēšana un līmēšana. Griešana 2 0 0 0
Metālu apstrāde ar griešanu. Instrumenti 2 0 0 0
Virpošana, galvenās operācijas. Virpas uzbūve 2 0 0 0
Frēzēšana, galvenās operācijas, instrumenti. Frēzmašīna 2 0 0 0
Urbšana. Instrumenti un urbmašīnas. Caurvilce 2 0 0 0
Slīpēšana. Slīpripas un slīpmašīnas 2 0 0 0
Mūsdienu jaunās apstrādes tehnoloģijas 2 0 0 0
1.Nodrošināt inženierzinātņu studiju programmu izpildi.2.Dot iespēju apgūt inženiermateriālu apstrādes veidus, pielietojamo iekārtu un instrumentus, veikt materiālu apstrādes tehnoloģijas izstrādi.3.Nodrošināt studiju rezultātus un nepieciešamo prasmju un kompetenču iegūšanu. Prasmes:1.Aprakstīt mašīnu detaļu apstrādes tehnoloģiju; 2. Analizēt tehnoloģisko iekārtu;3. Noteikt materiālu apstrādes secību;4. Izvēlēties racionālu apstrādes tehnoloģiju.
1. Zināšanas, kuru rezultātā students spēj formulēt galvenos materiāla apstrādes veidus. 2. Izskaidrot materiālu tehnoloģiskās īpašības.3.Identificēt materiālus pēc to apstrādes veida. - 1.Kontroldarbs;2.Prakstiskie darbs; 2.Laboratorijas darbs; 3.Studiju darbs;4.Ieskaite;5.Eksāmens.
4.Sniegt piemērus par atsevišķu apstrādes veidu pielietošanu.5.Izpratne, kas ļauj projektēt mašīnu detaļu apstrādes tehnoloģiju, izejot no izvēlētā materiāla. - 1.Kontroldarbs;2.Prakstiskie darbs; 2.Laboratorijas darbs; 3.Studiju darbs;4.Ieskaite;5.Eksāmens.
6.Aprakstīt tehnoloģisko procesu un izmantojamās iekārtas.7.salīdzināt materiālu dažādas apstrādes veidus un noteikt racionālāko tehnoloģiju - 1.Kontroldarbs;2.Prakstiskie darbs; 2.Laboratorijas darbs; 3.Studiju darbs;4.Ieskaite;5.Eksāmens.
Priekšzināšanas Fizika, ķīmija