TST409 Loģistika un transporta sistēmas

Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Loģistika
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Aleksandrs Urbahs, Margarita Urbaha, Kristīne Carjova, Vladislavs Žavtkēvičs
Anotācija Priekšmets iepazīstina studentus ar transporta loģistikas sistēmu funkcionēšanas un vadības īpatnībām. Priekšmeta ietvaros tiek analizēti transporta sistēmas komponenti, transporta operāciju saturs un to klasifikācija..
Junimodālā, multimodālā, intermodālā, terminālu transporta sistēmas. 4 0 0 0
Preču sadales vadības sistēmas (JIT, SDP, DRP, DRP II, LRP, QRM). 6 0 0 0
Transporta tīklu (tajā skaitā transporta koridoru) un transporta ķēžu veidošana. 6 0 0 0
Apkalpošanas kanāli un fāzes, caurlaides spēja, ienākošo plūsmu intensitātes aprēķins un apkalpošanas laiks. 4 0 0 0
Racionālo piegādes maršrutu izvēle. 4 0 0 0
Dažādu transporta veidu transporta loģistikas sistēmu īpatnības un to mijiedarbība. 4 0 0 0
Kravu pārvadājumu organizācija pēc terminālu tehnoloģijas loģistiskās sistēmas. 4 0 0 0
Transportēšanas plānošanas modeļi, transportlīdzekļu maršrutizācijas un sarakstu sastādīšanas metodes. 4 0 0 0
Krājumu veidošana. Matemātiskā modeļa izveide un izmantošana. 4 0 0 0
Krājuma vadības determinētie modeļi. Modelis ar sadalīto piegādi. 4 0 0 0
Modelis ar plānotu krājuma deficītu. Modelis ar cenu atlaidēm. 4 0 0 0
Priekšmeta mērķis ir sniegt studentiem zināšanas par transporta loģistikas sistēmu funkcionēšanu, projektēšanu un vadību. Priekšmeta uzdevums ir iemācīt studentus patstāvīgi projektēt transporta sistēmu imitācijas modeļus, veikt to pasažieru un kravu plūsmu analīzi un prognozēšanu ar mērķi uzlabot sistēmu darbības efektivitāti.
Students prot veidot transporta tīklus un ķēdes, izvēlēties racionālus piegādes maršrutus. Students zina un prot definēt dažādas preču sadales vadības sistēmas. - Patstāvīgais darbs datorklasē - laboratorijas darbi. Aizstāvēšana. Kontroldarbs. Eksāmens.
Students prot sastādīt un pielietot matemātisku modeļus transporta sistēmu plānošanai un optimizācijai. Student prot izvēlēties un piemērot atbilstošāku krājumu vadības modeli. - Patstāvīgais darbs datorklasē - laboratorijas darbi. Aizstāvēšana. Kontroldarbs. Eksāmens.
Priekšzināšanas Saskaņā ar bakalaura programmu