TRR312 Transporta līdzekļu remonta tehnoloģijas pamati

Kods TRR312
Nosaukums Transporta līdzekļu remonta tehnoloģijas pamati
Statuss Brīvās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Transports
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Nikolajs Kuļešovs, Vladislavs Ņesterovskis
Anotācija Transporta līdzekļu remonta veidi un sistēmas. Vispārīgā remonta tehnoloģiskā procesa shēma un struktūra. Izjaukšana. Remonta objektu netīrumu veidi. Mazgāšanas un attaukošanas metodes. Detaļu defektu pamatveidi un to rašanās cēloņi. Detaļu defektēšanas metodes. Detaļu un savienojumu tehnoloģiskās atjaunošanas metodes. Transporta līdzekļu salikšana un izmēģināšana pēc remonta..
Transporta līdzekļu resursi, remonta veidi un sistēmas. Vispārīgā remonta tehnoloģiskā procesa shēma un struktūra. 2 0 0 0
Transporta līdzekļu pieņemšana remontā, izjaukšana, mazgāšana un tīrīšana. 2 0 0 0
Transporta līdzekļu detaļu un mezglu defektu pamatveidi un to rašanās cēloņi. 2 0 0 0
Transporta līdzekļu detaļu un mezglu tehniskā stāvokļa noteikšana. 2 0 0 0
Transporta līdzekļu savienojumu atjaunošanas metodes. 2 0 0 0
Transporta līdzekļu detaļu un mezglu atjaunošana ar mehānisko apstrādi, pārklājumiem, metināšanu un uzkausēšanu. 4 0 0 0
Transporta līdzekļu salikšana un izmēģināšana pēc remonta. 2 0 0 0
Laboratorijas darbs „Automobiļa dzinēja sadales vārpstas defektēšana”. 4 0 0 0
Laboratorijas darbs „Gāzturbīnu dzinēja degviela plunžera sūkņa defektēšana”. 4 0 0 0
Laboratorijas darbs „Gāzturbīnu dzinēja centrālās piedziņas remonts”. 4 0 0 0
Laboratorijas darbs „Gāzturbīnu dzinēja brīvās turbīnas salikšana”. 4 0 0 0
Sniegt zināšanas par transporta līdzekļu detaļu un mezglu remonta tehnoloģiskām metodēm, kuru apgūšanas un laboratorijas darbu veikšanas rezultātā studenti iegūs sekojošas iemaņas: - spēju analizēt transporta līdzekļu ekspluatācijas defektus, to rašanās cēloņus, - prasmi atrast detaļu defektus ar dažādām metodēm un aparātiem; -spēju analizēt un izvēlēties detaļu atjaunošanas metodes atkarībā no defektu veidiem; -spēju analizēt un izvēlēties dažādas salikšanas metodes atkarībā no tehniskajām prasībām pie salikšanas precizitātes.
Spēj analizēt transporta mašīnu detaļu un mezglu ekspluatācijas defektus un izvērtēt to rašanās cēloņus. - Laboratorijas darbu pārskati un to aizstāvēšana; ieskaite.
Prot izvēleties mērīšanas līdzekļus (mēraparātus) atkarībā no kontrolējamo detaļu izmēru precizitātes. - Laboratorijas darbu pārskati un to aizstāvēšana; ieskaite.
Prot izvēlēties transporta mašīnu detaļu un mezglu defektu novēršanas metodes un to argumentēt. - Laboratorijas darbu pārskati un to aizstāvēšana; ieskaite.
Spēj izvēlēties un argumentēt agregātu (mezglu) dažādas salikšanas metodes, lai nodrošinātu to salikšanas parametru prasāmo precizitāti. - Laboratorijas darbu pārskati un to aizstāvēšana; ieskaite.
Priekšzināšanas Mašīnbūves materiāli, detaļu ģeometrisko parametru mērīšana; detaļu un savienojumu pielaides un sēžas, detaļu un materiālu apstrādes tehnoloģiskas metodes.
Daļa KP EKPS Stundas nedēļā Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs