MŠM421 Zinātniski pētniecisko darbu metodoloģija

Tematiskā joma Materiālzinātnes
Struktūrvienība Arhitektūras un dizaina institūts
Mācībspēks Inese Ziemele, Nadežda Ozoliņa
Anotācija Zinātniski pētnieciskais darbs, tā pamata etapi.Teorētiskie un eksperimentālie pētījumi. Pētīšanas paņēmieni un metodes.Empīriskā pētīšana.Eksperimentālās pētīšanas tehnika.Korelācijas analīze. Pāru korelācija.Eksperimentu plānošana. Pamatjēdzieni.Atsauces (izejas lielumu), optimizācijas kritēriju novērtēšana. Vispārinātā atsauce.Pilnais faktoru eksperimenta plāns (PFEP) un tā matricas sastādīšanas principi (lineārais modelis), matricas īpašības.Daļrepliku eksperimenta plāns,tā izveidošanas principi(lineārais modelis).Regresijas analīzes noteikumi. Regresijas koeficientu nozīmīguma pārbaude. Dispersiju viendabības pārbaude.Regresijas vienādojuma adekvātuma pārbaude..
Zinātniski pētnieciskais darbs, tā pamata etapi. 2 0 0 0
Teorētiskie un eksperimentālie pētījumi. Pētīšanas paņēmieni un metodes. 2 0 0 0
Empīriskā pētīšana. Eksperimentālās pētīšanas tehnika. 2 0 0 0
Korelācijas analīze. Pāru korelācija. 2 0 0 0
Eksperimentu plānošana. Pamatjēdzieni. 4 0 0 0
Atsauces (izejas lielumu), optimizācijas kritēriju novērtēšana. Vispārinātā atsauce. 4 0 0 0
Pilnais faktoru eksperimenta plāns (PFEP) un tā matricas sastādīšanas principi (lineārais modelis), matricas īpašības. 4 0 0 0
Daļrepliku eksperimenta plāns,tā izveidošanas principi(lineārais modelis). Otrā un trešā līmeņa eksperimentu plāns. 4 0 0 0
Regresijas analīzes noteikumi. Regresijas koeficientu nozīmīguma pārbaude. Dispersiju viendabības pārbaude. 4 0 0 0
Regresijas vienādojuma adekvātuma pārbaude. 4 0 0 0
Apgūt zinātniski pētnieciskā darba veikšanas nosacījumus un pamata etapus.Iemācīties veikt ekspertaptauju un aprioro faktoru ranžēšanu. Iemācīties lietot korelāciju analīzi, gatavojoties eksperimentāliem pētījumiem. Apgūt eksperimentu plānošanas noteikumus un daļrepliku eksperinta satādīšanu. Apgūt regresijas vienādojuma koeficientu aprēķināšanu, to nozīmīguma pārbaudi un regresijas vienādojuma adekvātuma pārbaudi. Apgūt vienfaktora un divfaktoru dispersiju analīzi.
Students pārzin zinātniski pētnieciskā darba veikšanas nosacījumus un pamata etapus.Students prot veikt teorētiskos un eksperimentālos pētījumus. - Eksāmens, praktisko darbu izpilde un aizstāvēšana.
Students orientējas pētnieciskā darba ekspertu metodēs un prot izpildīt aprioro faktoru aranžēšanu. - Eksāmens, praktisko darbu izpilde un aizstāvēšana.
Students prot veikt un lietot zinātniskajā darbā korelācijas analīzi, atlasot pētāmās atsauces un tās ietekmējošos faktorus. - Eksāmens, praktisko darbu izpilde un aizstāvēšana.
Students prot veikt un ietot zinātniskajā darbā lielumu korelācijas analīzi, atlasot pētāmās atsauces un tās ietekmējošos faktorus. - Eksāmens, praktisko darbu izpilde un aizstāvēšana.
Students orientējas eksperimentu plānošanas nosacījumos. Prot sastādīt daļrepliku pirmā līmeņa eksperimenta plānu. Pārzina otrā un trešā līmeņa eksperimentu plānu veidus. - Eksāmens, praktisko darbu izpilde un aizstāvēšana.
Students pārzin regresijas analīzes noteikumus, prot noteikt regresijas vienādojuma koeficientus, prot veikt regresijas koeficientu nozīmīguma pārbaudi un regresijas vienādojuma adekvātuma pārbaudi. - Eksāmens, praktisko darbu izpilde un aizstāvēšana.
Students pārzin vienfaktora un divfaktoru dispersiju analīzi. - Eksāmens, praktisko darbu izpilde un aizstāvēšana.
Priekšzināšanas Augstākā matemātika, statistika.