BBB681 Biomateriālu un implantu iegūšanas tehnoloģijas

Kods BBB681
Nosaukums Biomateriālu un implantu iegūšanas tehnoloģijas
Līmenis un tips Doktora, Akadēmiskais
Tematiskā joma Materiālzinātnes
Struktūrvienība Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte
Mācībspēks Kristīne Šalma-Ancāne
Anotācija Medicīniskās, bioloģiskās, ķirurģiskās, funkcionālās un estētiskās prasības klīniskajā praksē lietojamiem biomateriāliem un implantiem, to individuāla izvēle. Biomateriālu un implantu iegūšanas tehnoloģiju raksturojums pa biomateriālu klasēm. Modernās implantu iegūšanas tehnoloģijas- konstrukcija un prototipa izveide. Biomimētika. Audu inženierija. Implantu klīniskā aprobācija. Riska faktori implantu klīniskās studijās..
Medicīniskās, bioloģiskās, ķirurģiskās prasības klīniskajā praksē lietojamiem biomateriāliem un implantiem. 8 0 0 0
Funkcionālās un estētiskās prasības klīniskajā praksē lietojamiem biomateriāliem un implantiem. 8 0 0 0
Biomateriālu un implantu individuāla izvēle. 4 0 0 0
Biomateriālu un implantu iegūšanas tehnoloģiju raksturojums pa biomateriālu klasēm. 28 0 0 0
Modernās implantu iegūšanas tehnoloģijas- konstrukcija un prototipa izveide. 25 0 0 0
Biomimētika. Audu inženierija. 20 0 0 0
Implantu klīniskā aprobācija. 25 0 0 0
Riska faktori implantu klīniskās studijās. 10 0 0 0
Apgūstot kursu speciālists augstākā līmenī brīvi orientēsies bioloģiskās, ķirurģiskās, funkcionālās un estētiskās prasībās klīniskajā praksē lietojamiem biomateriāliem un implantiem, ar ko ir saistīta šo implantu individuāla izvēle. Pārzinās jaunākās tehnoloģijas implantu ieguvē un pielietojumā.
Students spēj orientēties mūsdienu biomateriālu un implantu tehnoloģijās. Spēj patstāvīgi veikt laboratorijas darbus implantu iegūšanā un to īpašību noteikšanā. - Ieskaite par laboratorijas darbiem.
Spēj raksturot un izvēlēties jaunākās implantu iegūšanas tehnoloģijas - konstrukcija un prototipa izveide. - Ieskaite.
Prot orientēties jaunākajā literatūrā par biomateriālu un implantu iegūšanas tehnoloģijām. - Diskusijas un referāti. Gala pārbaudījums eksāmens.
Priekšzināšanas Maģistra grāds inženierzinātnēs, ķīmijā, fizikā vai materiālzinātnēs.