RTR535 Ciparu un jaukto shēmu modelēšana

Kods RTR535
Nosaukums Ciparu un jaukto shēmu modelēšana
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Akadēmiskais
Tematiskā joma Elektronika un telekomunikācijas
Mācībspēks Artūrs Āboltiņš, Aivars Pakalns, Anna Litviņenko
Anotācija Shēmu modelēšanas programmas PSpice, B2Spice, Proteus. Principiālās shēmas apraksta veidošana no shēmas grafiskā attēla. Ciparu shēmu modelēšana ar TTL un CMOS elementiem..
ACP un CAP modelēšana. Jaukto shēmu modelēšana. Shēmu frekvenču analīze un temperatūras režīma analīze..
Lekciju tematika 38 0 0 0
1.TTL mikroshēmu parametri un īpašības.Modelēšanas piemēri ar 74.sērijas mikroshēmām. 4 0 0 0
2.CMOS mikroshēmu parametri un īpašības.Modelēšanas piemēri ar 40.sērijas mikroshēmām. 4 0 0 0
3.Shēmu bloku veidošana ar pretestību pārveidotājiem.Modelēšanas piemēri. 4 0 0 0
4.Shēmu bloku veidošana ar funkcionālģenerātoriem.Modelēšanas piemēri. 4 0 0 0
5.Shēmu bloku veidošana ar pārskņojamiem filtriem.Modelēšanas piemēri. 4 0 0 0
6.Iepazīšanās ar shēmu modelēšanas programmu Multisim.Modelēšanas piemēri. 6 0 0 0
7.Iepazīšanās ar shēmu modelēšanas programmu Proteus7.0.Modelēšanas piemēri. 6 0 0 0
8.Iepazīšanās ar shēmu modelēšanas programmu SuperSpice3.0.Modelēšanas piemēri. 6 0 0 0
Laboratorijas darbu tematika 26 0 0 0
1.Taimera slēgumu modelēšana. 2 0 0 0
2.Žirātoru slēgumu modelēšana. 2 0 0 0
3.TTL loģisko elementu slēgumu modelēšana. 2 0 0 0
4.Cipartehnikas palīgslēgumi ar TTL elementiem. Modelēšana. 2 0 0 0
5.Trigeru un skaitītāju slēgumu modelēšana. 2 0 0 0
6.1.Individuālais uzdevums.Modelēšana. 6 0 0 0
7.Ar ciparu kodu vadāmu funkcionālģenerātoru modelēšana. 2 0 0 0
8.Ar ciparu kodu vadāmu pretestību pārveidotāju modelēšana 2 0 0 0
9. 2.Individuālais uzdevums. Modelēšana. 6 0 0 0
Kursa mērķis ir sagatavot studējošos dažādu elektronisku shēmu projektēšanai un to darbības analīzei, izmantojot shēmu modelēšanas programmas PSpice, B2Spice, Proteus. Uzdevums: attīstīt patstāvīgas ciparu un analogo elektronisko shēmu projektēšanas un izpētes darba iemaņas; panākt, ka tiek izveidotas iemaņas izmantot aplūkotos slēgumus dažādu tehnisku uzdevumu risināšanai elektronikā.
Izprot kursā aplūkoto slēgumu darbības principus. - Laboratorijas darba atskaites vērtēšana un aizstāvēšana.
Prot veikt analogo slēgumu darbības analīzi. - Laboratorijas darba atskaites vērtēšana un aizstāvēšana, eksāmens.
Prot veikt dažādu slēgumu modelēšanu. - Laboratorijas darba atskaites vērtēšana un aizstāvēšana, eksāmens.
Prot sasaistīt uzdotās shēmas analogo un ciparu daļu - Laboratorijas darba atskaites vērtēšana un aizstāvēšana, eksāmens.
Spēj izmantot aplūkotos slēgumus dažādu tehnisku uzdevumu risināšanai elektronikā - Laboratorijas darba atskaites vērtēšana un aizstāvēšana, eksāmens. Pēc kursa apgūšanas studenta prasmes vērtē eksāmenā. Eksāmenu var kārtot , ja ir nostrādāti un aizstāvēti visi laboratorijas darbi un pareizi izpildīti individuālie uzdevumi.
Priekšzināšanas OP slēgumi un to īpašības , OP komparātoru slēgumi,OP multivibrātoru slēgumi.Žirātori un to īpašības.Pretestību pārveidotāji.Funkcionalģenerātori