RTR524 Signāli un sistēmas

Kods RTR524
Nosaukums Signāli un sistēmas
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Akadēmiskais
Tematiskā joma Elektronika un telekomunikācijas
Struktūrvienība Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Mācībspēks Anna Litviņenko
Kredītpunkti 5.0 (7.5 ECTS)
Daļas 1
Anotācija Signālu un sistēmu klasifikācija. Signālu modeļi, signālu telpas. Signālu diskrētie attēlojumi ortogonālu funkciju bāzē, - Volša, Hāra, Lagerra un kompleksās eksponentfunkcijas, veivleti. Integrālie attēlojumi, īsintervāla Furjē un Hilberta transformācijas. Šaurjoslas signālu pārvade selektīvās sistēmās. Optimālā filtrācija, ar signālu salāgoti Vīnera un Kalmana filtri. Paplašināta spektra signāli. Nelineāras dinamiskas sistēmas, haotiskas svārstības..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Signālu un sistēmu klasifikācija, analīzes metodes laika un frekvenču apgabalā. 2 0 0 0
Signālu telpas, metrika, attāluma starp signāliem noteikšana, signāla norma, skalārais reizinājums, tā pielietojumi 8 0 0 0
Signālu diskrētie attēlojumi, Volša, Lagerra, Haara funkcijas,spektra pārrēķini no vienas bāzes uz citu. 8 0 0 0
Gramma-Šmidta procedūra ortogonālu funkciju saimju izveidei. Veivleti. 2 0 0 0
Signālu integrālie attēlojumi. Īsintervāla Furjē transformācijas, loga funkcijas 8 0 0 0
Hilberta transformācijas, analītisks signāls, šaurjoslas signāli, apliecēja un fāze, to pārvade selektīvās sistēmās 6 0 0 0
Ciparmodulācija: AM, 2FaM, 2FM, MFSK daudzlīmeņu modulēti - QAM, 4FM, signāli 4 0 0 0
AM, 2FaM, 2FM pārvade joslas filtrā, starpsimbolu interference, tās mazināšanas paņēmieni. 6 0 0 0
Signālu optimālā filtrācija, ar signālu salāgots filtrs 6 0 0 0
Signālu optimālā filtrācija, Vīnera, Kalmana filtri 4 0 0 0
Signāli ar paplašinātu spektru, spektru paplašinošie kodi. Tiešās secības paplašināta spektra sakaru sistēmas 4 0 0 0
Nelineāras dinamiskas sistēmas, analīzes metodes, fāzu telpa, fāzu portreti. Fāzes automātiskā frekvences pieskaņošana 8 0 0 0
Haotiskas svārstības nelineārās dinamiskās sistēmās. Haosa pielietojumi bezvadu sakaros. 4 0 0 0
Studiju darba tematikai veltītas prezentācijas 10 0 0 0
Kopā: 80 0 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Kursa Signāli un sistēmas mērķis ir sagatavot studējošos to profesionālo kursu apguvei, kas saistīti ar datu pārraides sistēmu un to sastāvdaļu projektēšanu un izmantošanu. Panākt, ka: - no vienota skatu punkta apkopotas iepriekš pasniegtās lineāru un nelineāru sistēmu analīzes metodes; - apgūta ģeometrisko modeļu pielietošanu signālu aprakstīšanā; - izprasti dažādu diskrēti modulētu signālu iegūšanas principi un šo signālu īpašības; - iegūtas prasmes novērtēt joslas filtru iespaidu uz manipulētu signālu pārvadi; - izprasti optimālo filtru izveides principi. - iegūtas prasmes organizēt un veikt signālu un sistēmu izpētes eksperimentus.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Prot pielietot signālu telpām raksturīgus parametrus un darbības (attālums, norma, skalārais reizinājums) signālu analīzē. - Laboratorijas darbs, tā prezentācija, studiju darba atskaite, eksāmens.
Prot izmantot dažādas ortogonālu funkciju saimes (trigonometriskās, Volša, Hāra, Lagerra) signālu analīzē un sintēzē - Laboratorijas darbs, tā prezentācija, kontroldarbs, studiju darba atskaite, eksāmens.
Spēj izmantot dažādas loga funkcijas (taisnstūra, Heminga, Hāna, Bartleta), veicot signāla spektra analīzi. - Laboratorijas darbs, tā prezentācija, kontroldarbs, studiju darba atskaite, eksāmens.
Izprot Hilberta transformācijas, prot tās izmantot signāla kompleksās apliecējas noteikšanai, prot analizēt šaurjoslas signāla pārvadi selektīvās sistēmās. - Laboratorijas darbs, tā prezentācija, kontroldarbs, studiju darba atskaite, eksāmens.
Spēj salīdzināt dažādus ciparmodulācijas veidus, aprakstīt ciparmodulētu signālu īpašības. - Kontroldarbs, eksāmens.
Prot izveidot optimālu ar signālu salāgotu filtru, izprot tā īpašības. Izprot Vīnera un Kalmana filtru darbības principus. - Laboratorijas darbs, tā prezentācija, kontroldarbs, studiju darba atskaite, eksāmens.
Izprot kvalitatīvās autonomu dinamisku nelineāru sistēmu analīzes metodes, prot tās pielietot vienkāršāku sistēmu darbības analīzē. Iegūts priekšstats par haotiskām svārstībām. - Laboratorijas darbs, tā prezentācija, kontroldarbs, studiju darba atskaite, eksāmens.
Priekšzināšanas Matemātika, ķēžu teorija, signālu teorija atbilstoši elektrozinību bakalaura studiju programmas prasībām
Studiju kursa plānojums
Daļa KP EKPS Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 5.0 7.5 3.0 1.0 1.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]