RTR519 Mikroelektronikas izstrādājumi analogajā shēmtehnikā

Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Elektronika un telekomunikācijas
Mācībspēks Artūrs Āboltiņš, Māris Tērauds, Mihails Pudžs
Anotācija Studiju kurss ir veltīts operacionālo pastiprinātāju (OP) pielietojumiem analogajā un impulsu shēmtehnikā. Studiju kursā tiek paskaidroti OP parametri un īpašības, standarta slēgumi. Tiek apskatīti pārveidotāji spriegums-frekvence, analogie-ciparu un ciparu-analogie pārveidotāji, analogo signālu reizinātāji, integrālie un programmējamie taimeri, žiratori. Īpaša uzmanība tiek veltīta elektroniski sintezētu parametrisku R, L un C elementu izveidei uz OP. Praktiskās iemaņas tiek iegūtas veicot slēgumu modelēšanu.un maketēšanu.
1. Žirātori, to īpašības, žirātoru slēgumu īpašibas. Žirātoru pielietojumi. 4 6 0 0
2. Fāžu filtri un to īpašības. Fāžu filtru slēgumi. Pretestību pārveidotāji ar fāžu filtriem. 4 6 0 0
3. Integrātoru slēgumi ar OP. Integrātoru pielietojums mikroelektronikā. 4 6 0 0
4. Operāciju pastiprinātāji ar strāvas izeju. Pielietojumi mikroelektronikā. 4 6 0 0
5. Analogo signālu reizinātāji. Īpašības. Pielietojumi mikroelektronikā. 4 6 0 0
6. Funkcionālģenerātori. Ar spriegumu vadāmi funkcionālģenerātori. 4 6 0 0
7. Pretestību pārveidotāji. Ar spriegumu vadāmi pretestību pārveidotāji. 4 6 0 0
8. Instrumentālie pastiprinātāji. Ar spriegumu un ciparu kodu vadāmi operāciju pastiprinātāji. 4 6 0 0
Laboratorijas darbi (8): Žirātoru slēgumu modelēšana. 2 3 0 0
2. Fāzu filtru slēgumu modelēšana. 2 3 0 0
3. Integrātoru slēgumu modelēšana. 2 3 0 0
4. Funkcionālģenerātoru modelēšana. 2 3 0 0
5. Analogo signālu reizinātāju slēgumu modelēšana. 2 3 0 0
6. Ar spriegumu vadāmu pretestību pārveidotāju modelēšana. 2 3 0 0
7. Ar spriegumu vadāmu filtru modelēšana. 2 3 0 0
8. Individuālais modelēšanas uzdevums. 2 3 0 0
Studiju kursa mērķis ir attīstīt elektronikas slēgumu darbības principu izpratni un pilnveidot iemaņas slēgumu datormodelēšanā. Iegūtās zināšanas uz OP balstītajā analogajā un impulsu shēmtehnikā ir nepieciešamas lai sagatavotu studentus ciparu un jaukto shēmu izstrādes studiju kursiem. Studiju kura uzdevumi ir: 1. Veicināt studiju kursā aplūkoto slēgumu darbības principu izpratni. 2. Veicināt slēgumu analīzes iemaņas. 3. Attīstīt slēgumu modelēšanas iemaņas. 4. Sagatavot studentus dažādu tehnisku uzdevumu risināšanai elektronikā.
Izprot konkrētā laboratorijas darba slēgumu darbības principus. - Laboratorijas darba atskaites vērtēšana pie laboratorijas darbu aizstāvēšanas. Ieskaite konkrētajam darbam.
Prot veikt slēguma analīzi un izskaidrot iegūtos rezultātus. - Laboratorijas darba atskaites vērtēšana pie laboratorijas darbu aizstāvēšanas. Ieskaite konkrētajam darbam, eksāmens.
Prot izvēlēties modelēšanas režīmu un veikt slēgumu modelēšanu. - Laboratorijas darba atskaites vērtēšana pie laboratorijas darbu aizstāvēšanas. Ieskaite konkrētajam darbam.
Prot veikt slēguma analīzi, izvēlēties modelēšanas režīmu, veikt slēgumu modelēšanu un izskaidrot iegūtos rezultātus. - Laboratorijas darba atskaites vērtēšana pie laboratorijas darbu aizstāvēšanas. Ieskaite konkrētajam darbam, eksāmens.
Spēj izmantot aplūkotos slēgumus dažādu uzdevumu risināšanai elektronikā. - Laboratorijas darba atskaites vērtēšana pie laboratorijas darbu aizstāvēšanas. Ieskaite konkrētajam darbam, eksāmens. Eksāmenu var kārtot, ja ir nostrādāti un aizstāvēti visi laboratorijas darbi un pareizi izpildīts individuālais uzdevums.
Izpildīti un aizstāvēti visi laboratorijas darbi (obligāts pārbaudījums) - 60%
Izpildīts individuālais uzdevums - 10%
Nokārtots eksāmens - 30%

Priekšzināšanas OP slēgumi un to īpašības, OP komparātoru slēgumi, OP multivibrātoru slēgumi, žirātors un tā īpašības.