RRI420 Zinātniski-tehniskā informācija un dokumentācija

Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Elektronika un telekomunikācijas
Mācībspēks Leonīds Pētersons
Anotācija Informācijas loma zinātnes un tehnikas attīstībā. Zināšanu ekonomika. Informācijas iegūšana un apstrāde, zināšanas. Tehniskās literatūras dokumentācijas veidi un stils. Zinātniski-tehniskās literatūras rakstīšanas un uzstāšanās galvenie principi, metodika un tehnika. Radošā darba metodika. Projekti, projektu iniciēšana, pieteikumu sagatavošana un īstenošana. .
Informācijas loma zinātnes un tehnikas attīstībā. Izglītība, zinātne, tehnika, inovācijas. Zināšanu ekonomika. 6 0 0 0
Informācijas iegūšana un apstrāde, zināšanas. Tehniskās literatūras un dokumentācijas veidi un stils. 6 0 0 0
Radoša darba metodes, ideju ģenerēšana. 6 0 0 0
Problēmu analīze. Projektu definēšana. SVID analīze, Logframe analīze. 8 0 0 0
Projektu plānošana un realizēšana. Projekta komanda, laika grafiks, risku pārvaldība. 10 0 0 0
Zinātniski-tehniskās literatūras rakstīšanas un uzstāšanās galvenie principi, metodika un tehnika. 6 0 0 0
Praktiska projekta plāna noformēšana MS Project vidē. 6 0 0 0
Kursa mērķis ir dot studentiem zināšanas un prasmes tehnisku projektu un pētījumu plānošanai un realizācijai radioelektronikas nozarē. Šo kursu beidzot students: Zinās zinātniski tehniskās informācijas avotu veidus, kāda ir informācijas loma tautsaimniecībā un pratīs veikt literatūras meklēšanu pētījumu un projekta tēmas izvēlei. Pratīs lietot dažādas radošā darba un analīzes metodes (LogFrame, SVID, prāta vētra) problēmu identificēšanai, mērķu izvirzīšanai un aktuālas tēmas izvēlei. Pratīs izstrādāt projekta plānu.
Pārzina zinātniski tehniskās informācijas avotu veidus, zina kāda ir informācijas loma tautsaimniecībā un prot veikt literatūras meklēšanu pētījumu un projekta tēmas izvēlei. - Atskaite ar ~1000 vārdu garu literatūras apskatu.
Prot lietot dažādas radošā darba un analīzes metodes (LogFrame, SVID) problēmu identificēšanai, mērķu izvirzīšanai un aktuālas tēmas izvēlei. - Atskaite: 2 tabulas ar analīzes rezultātiem un tēmas nosaukums.
Spēj izstrādāt un prezentēt projekta plānu. - MS Project fails ar projekta plānu un 10 min. gara projekta prezentācija. Noslēgumā eksāmens.
Priekšzināšanas nav