RRI418 Attēlu ciparu pārraides sistēmas

Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Elektronika un telekomunikācijas
Mācībspēks Aleksandrs Fiļipovs
Anotācija Attēla signālu diskretizācijas un kvantēšana pamati. Spilgtuma un krāsu starpības ciparu signāli. Matemātisko metožu pielietošana diskrēto signālu transformācijas metodēs. Diskrētā Furjie transformācija, diskrētā cosinusa transformācija. TV signālu kompresija. Nekustīgo attēlu kodēšana (JPEG). Kustības novērtējums un kompensācija. Kustīgo attēlu kodēšana (MPEG). Kadru pārraide grupā(GOP). Televīzijas ciparu apraides sistēmas. Standarta (SDTV) un paaugstinātas izšķirtspējas (HDTV) televīzija..
Ciparu televīzijas pamati. Ciparu televīzijas standarts ITU-R BT 601(CCIR 601). 4 0 0 0
TV testa signālu aprēķins. 4 0 0 0
Ciparu TV signālu pārraides pamati. Attēla, TV signālu diskretizācija, kvantēšana un kodēšana. 4 0 0 0
Spilgtuma un krāsu starpības ciparu TV signāli. 4 0 0 0
Televīzijas signālu ciparu apstrāde. Diskrētā Furje transformācija. Diskrētā kosinusa transformācija. 4 0 0 0
TV signālu diskrētā Furje transformācija. 4 0 0 0
TV signālu kompresijas pamati. Nekustīgo attēlu kompresija JPEG. 4 0 0 0
Kustīgo attēlu pārraides TV standarts MPEG. Ciparu plūsmas struktūra. 4 0 0 0
TV signālu diskrētā kosinusa transformācija. 4 0 0 0
Modulācijas veidi ciparu TV sistēmās. 4 0 0 0
Ciparu TV apraides sistēmas (DVB-T, DVB-S). 4 0 0 0
Augstas izšķirtspējas televīzija (HDTV). 4 0 0 0
Mērķis. Sniegt profesionālo izglītību attēla ciparu signālu pārraides jautājumos, apgūstot padziļinātas zināšanas ciparu televīzijas apraides jautājumos. Iepazīstināt studentus ar ciparu standartiem, televīzijas signālu diskretizācijas, kvantēšanas un kodēšanas jautājumiem. Uzdevumi. Apgūt zināšanas un iegūt kompetenci par ciparu televīzijas apraides sistēmas organizācijas un darbības principiem. Iepazīstināt studentus ar attēla apraides ciparu signālu formēšanas, kodēšanas un pārraides principiem (JPEG, MPEG, HDTV).
Spēj aprēķināt TV signālus testa attēlam. - Ieskaite par iesniegto atskaiti
Spēj aprēķināt TV spilgtuma un krāsu starpības signālus diskrētam attēlam. - Ieskaite par iesniegto atskaiti
Spēj aprēķināt diskrēto TV signālu spektru, izmantojot DFT. - Ieskaite par iesniegto atskaiti
Spēj aprēķināt diskrēto TV signālu spektru, izmantojot DKT. - Ieskaite par iesniegto atskaiti
Spēj izskaidrot ciparu TV apraides metodes. - Referāts par DVB-T
Priekšzināšanas Ciparu signālu pārraide, attēla pārraide, datormatemātika.
Daļa KP EKPS Stundas nedēļā Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs