TRT606 Sakaru sistēmu signālu ciparu apstrāde

Kods TRT606
Nosaukums Sakaru sistēmu signālu ciparu apstrāde
Līmenis un tips Doktora, Akadēmiskais
Tematiskā joma Elektronika un telekomunikācijas
Mācībspēks Elans Grabs, Sergejs Šarkovskis
Anotācija Diskrētie laikā signāli un lineārās sistēmas. Diskrētā laikā Furje analīze. Z-pārveidošana. Diskrētā Furjē pārveidošana. Ciparu filtru struktūras. GIR filtra konstruēšana. Gadījumprocesi un to lineārā filtrācija. Ciparu signālu pārraide. Ciparu signālu pārraide kanālos ar ierobežotu frekvenču joslu. Ciparu signālu pārraide manipulējot nesējfrekvenci. Kanālu adaptīvā ekvalizācija. Sistēmu identifikācija un sistēmu modelēšana. Kļūdas varbūtības novērtēšanu ciparu sakaru sistēmās ar Monte Karlo modelēšanu. Uztvērēju signālu starpsimbolu interferences novērtēšana ar acs diagrammu. Impulsu koda modulācija. Runas signālu kodēšana ar lineārās pareģošanas metodi. Platjoslas spektra sakaru sistēmas. Platsjoslas spektra sakaru sistēmas ar tiešu secību modulāciju. Platsjoslas spektra sakaru sistēmas ar frekvenču lēcienu modulāciju..
Sakaru sistēmu signāli un to spektri. Spektra paplašināšanas metodes 14 0 0 0
Informācijas pārraide, kodēšana, daudzuma mērs, maksimālā kanāla caurlaides spēja 14 0 0 0
Ciparu manipulācijas metodes 14 0 0 0
Sakaru kanālu matemātiskie modeļi 10 0 0 0
Informācijas kodēšanas metodes, kļūdas korektējošie kodi 14 0 0 0
Signālu atklāšana un filtrācija 14 0 0 0
Apgūstot teorētiskas zināšanas un praktiskās iemaņas students spēj matemātiski analizēt sakaru sistēmu signālus, kanālu caurlaides spējas. Prot kompetenti matemātiski analizēt un modelēt informācijas kodēšanas sistēmas. Prot izveidot signālu apstrādes sistēmas un novērtēt to parametrus. Prot aprēķināt ciparu sakaru sistēmu kļūdas.
Spēj ar matemātiskām metodēm aprakstīt informācijas pārraidi un kodēšanu, noteikt maksimālo kanāla caurlaides spēju - Eksāmenā, laboratorijas darbos un praktiskajos darbos var aprēķināt sakaru sistēmas parametrus pēc uzdotajiem datiem.
Spēj ar matemātiskām metodēm aprakstīt ciparu manipulācijas metodes, noteikt signāla frekvenču joslu - Eksāmenā, laboratorijas darbos un praktiskajos darbos var aprēķināt ciparu manipulācijas parametrus pēc uzdotajiem datiem.
Spēj ar matemātiskām metodēm novērtēt un aprēķināt informācijas pārraides sistēmu kļūdas - Eksāmenā, laboratorijas darbos un praktiskajos darbos var aprēķināt informācijas pārraides sistēmu kļūdas
Spēj izveidot sakaru kanāla matemātisko modeli un novērtēt kļūdu varbūtību - Eksāmenā, laboratorijas darbos un praktiskajos darbos var novērtēt sakaru kanāla kļūdu varbūtību
Priekšzināšanas Signālu teorijas pamati, ciparu sakaru sistēmu teorija