TRT602 Traucējumnoturīgas kodēšanas teorija un prakse

Kods TRT602
Nosaukums Traucējumnoturīgas kodēšanas teorija un prakse
Līmenis un tips Doktora, Akadēmiskais
Tematiskā joma Elektronika un telekomunikācijas
Mācībspēks Ernests Pētersons, Alfrēds Asars
Anotācija Galuā lauku aritmētika. Cikliskie kodi: ciklisko kodu polinomiālais apraksts, minimālie polinomi, Heminga kodi. Divas kļūdas labojošie cikliskie kodi. Faira kodi. Goleja bloka kods. Kodētāji un dekodētāji uz nobīdes raģistru pamata. Buoza-Čoudhuri-Hokenhema bloka kodi. Berlekempa-Messi dekodēšanas algoritms. Eiklida dekodēšanas algoritms. Rīda-Solomona polinomais kods. Kompaktdisku ierakstu kodēšana. Furjē transformācija Galuā laukā. Ciklisko kodu spektrālais apraksts. Kompozīciju kodu apraksts un dekodēšana..
Galuā lauku aritmētika. 16 0 0 0
Cikliskie kodi: ciklisko kodu polinomiālais apraksts, minimālie polinomi, 16 0 0 0
Heminga kodi. 16 0 0 0
Faira kodi. Goleja bloka kods. Kodētāji un dekodētāji uz nobīdes raģistru pamata. 16 0 0 0
Buoza-Čoudhuri-Hokenhema bloka kodi 16 0 0 0
Rīda-Solomona polinomais kods. Kompaktdisku ierakstu kodēšana. 16 0 0 0
Ciklisko kodu spektrālais apraksts. Kompozīciju kodu apraksts un dekodēšana. 16 0 0 0
Studiju kursa mērķis ir iemācīt kompetenti orientēties informācijas traucējumnoturīgas kodēšanas metodēs. Praktiski apgūt konkrētu kodu pielietošanas prasmes. Students iegūs iemaņas veidot lineārus kodus, izmantojot lineāru vektoru telpu pēc elementu lauka "F". Students arī iegūs iemaņas veidot cikliskus kodus, izmantojot polinomiālu algebru laukā "GF(2)".
Spēj kompetenti raksturot traucējumnoturīgas kodēšanas metodes algoritmos. - Kontroldarbs. Orientējas traucējumnoturīgas kodēšanas metodēs.
Prot pielietot cikliskus blokkodus. - Kontroldarbs. Pārzina ciklisku blokkodu metodes.
Pārzina un spēj pielietot konvolūcijas kodēšanas metodes. - Kontroldarbs. Orientējas konvolūcijas kodos.
Prot pielietot Buoza-Čoudhuri-Hokenhema bloka kodus. - Kontroldarbs. Orientējas Buoza-Čoudhuri-Hokenhema bloka kodos.
Spēj kompetenti pielietot Rīda-Solomona polinoma kodus. - Kontroldarbs. Orientējas Rīda-Solomona polinoma kodos.
Spēj pielietot ciklisko kodu spektrālo aprakstu un kompozīciju kodu aprakstu. - Kontroldarbs. Orientējas ciklisko kodu spektrālo un kompozīciju kodu aprakstos. Eksāmens.
Priekšzināšanas Sakaru sistēmu pamati