TRT202 Elektriskie mērījumi

Kods TRT202
Nosaukums Elektriskie mērījumi
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Akadēmiskais
Tematiskā joma Elektronika un telekomunikācijas
Struktūrvienība Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Mācībspēks Vladimirs Karpuhins, Vadims Bistrovs, Veronika Beļinska
Kredītpunkti 2.0 (3.0 ECTS)
Daļas 1
Anotācija Praktiskā elektronikas inženierijā plaši izmanto elektronisko ierīču testēšanas iekārtas un mērīšanas metodes. Sākot no pamatparametru mērījumiem, piemēram, sprieguma, strāvas un pretestības līdz ļoti sarežģītiem mērījumiem, kuru pamatā ir progresīvas matemātiskās metodes, piemēram, ātrā Furjē transformācija (FFT). Šis studiju priekšmets dod sapratni par dažādām mērīšanas iekārtām, piemēram, voltmetriem, ampērmetriem, analogās / ciparu multimetriem un osciloskopiem..
Studenti iegūst izpratni par elektronisko mērīšanas un pārbaudes iekārtas funkcijām, īpašībām un raksturlielumiem. Studenti iegūst praktisko mērīšanas instrumentu izmantošanas pieredzi, veicot elektrisko lielumu mērīšanu elektronikas inženierijā. Tas ietver dažādu mērinstrumentu izvēli, savienošanu un izmantošanu elektriskos mērījumos un mērīšanas metožu piemērošanu..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Elektrisko mērījumu pamatjēdzieni. 4 0 0 0
Mērīšanas līdzekļu, mērījumu un mērīšanas metožu klasifikācija. 4 0 0 0
Digitālie un analogie mēraparāti. Uzbūve un klasifikācija. 4 0 0 0
Strāvas un sprieguma mērīšana. Pretestību, kapacitātes un induktivitātes mērīšana.Laika intervāla un frekvences mērīšana 8 0 0 0
Elektroniskie un ciparu voltmetri. Signālģeneratori. Oscilogrāfs. 4 0 0 0
Radiosignālu mērījumi. 4 0 0 0
Datorizētas mērīšanas sistēmas. 4 0 0 0
Kopā: 32 0 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Saprast elektronisko mērīšanas instrumentu funkcijas, īpašības un raksturlielumus. Spēj izvēlēties un izmantot elektronisko mērīšanas un testēšanas iekārtas, lai veiktu jēgpilnus mērījumus elektroniskās ķēdēs. Izprast kalibrēšanas principus un elektronisko ierīču testēšanas instrumentu uzbūves principus. Spēj veikt tehniskos mērījumus un novērtēt to rezultātus.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Prot izvēlēties noteiktai situācijai piemērotākās elektrisko lielumu mērīšanas metodes. - Kontroldarbs par mērīšanas metožu klasifikāciju un to raksturojumu. Ieskaitē demonstrēta spēja izskaidrot un salīdzināt mērīšanas metodes.
Spēj lietot un identificēt elektrisko lielumu mērīšanas līdzekļus, kā arī novērtēt mērīšanas precizitāti (nenoteiktību). - Praktiskie uzdevumi, kas ietver mērīšanas līdzekļu identifikāciju un nenoteiktības aprēķinu. Ieskaitē ir paskaidroti izvelētā mērīšanas līdzekļa raksturojumi un elektrisko lielumu mērīšanas principi.
Spēj sekot līdzi jaunu mērījumu tehnoloģiju attīstībai un izvērtēt to priekšrocības un trūkumus. - Patstāvīgais darbs, kas ietver mērīšanas līdzekļa dokumentācijas un jaunas mērījumu tehnoloģijas izpēti izmantojot ārzemju publikācijas un ražotāja mājas lapas informāciju.
Spēj izpētīt fizikālus procesus radioelektriskajās ķēdēs, izmantojot mērīšanas līdzekļus un zināšanas radioelektronikā. - Laboratorijas darbs, kas ietver voltmetru, ampērmetru, ommetru, multimetru, oscilografu izpēti un pielietošanu elektriskajos mērījumos. Kontroldarbs par mērīšanas līdzekļu darbības principiem.
Prot izmantot virtuālos instrumentus elektrisko lielumu mērīšanā un veikt mērījumu analīzi - Laboratorijas darbs, kas ietver virtuālo instrumentu izmantošanu un iegūto mērījumu datu analīzi.
Priekšzināšanas Matemātika
Studiju kursa plānojums
Daļa KP EKPS Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 2.0 3.0 1.0 0.0 1.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]