TRL642 Datoru tīklu drošības nodrošināšanas teorija un metodes

Kods TRL642
Nosaukums Datoru tīklu drošības nodrošināšanas teorija un metodes
Līmenis un tips Doktora, Akadēmiskais
Tematiskā joma Elektronika un telekomunikācijas
Mācībspēks Ernests Pētersons
Anotācija Tīklu drošības definīcija. Drošības klasifikācija, akreditēšana un sertificēšana. Datoru tīklu drošības audits. Drošības novērtēšana. Drošības modelis. Autentificēšana un sankcionēšana. Drošības nodrošināšana virtuālajos tīklos (VPN). Tīklu pielietošanas drošības nodrošināšana e-komercijā. Standarta drošības nodrošināšanas sistēma IPSec. Kriptogrāfiskās sistēmas. Vienatslēgu šifri. Divatslēgu šifri. Varbūtiskie šifri. Public key teorija..
Tīklu drošības definīcija. 12 0 0 0
Drošības klasifikācija, akreditēšana un sertificēšana. 12 0 0 0
Datoru tīklu drošības audits. 12 0 0 0
Drošības novērtēšana. Drošības modelis. 12 0 0 0
Drošības nodrošināšana virtuālajos tīklos (VPN). 16 0 0 0
Kriptogrāfiskās sistēmas 48 0 0 0
Kursa mērķis ir sniegt studentiem fundamentālas zināšanas datoru sistēmu un telekommunikācijas tīklu drošības teorijas jomā. Studenti iegūst iemaņas, praktisku pieredzi kriptografīsko sistēmu ieviešanā objektos.
Apgūtas zināšanas drošības klasifikācijas, akreditēšanas un sertificēšanas jomā. - Mājas darbs. Zināšanu pārbaude gala ieskaitē.
Iegūtas praktiskas iemaņas veikt datoru tīklu drošības auditu. - Mājas darbs. Prasmju pārbaude gala ieskaitē.
Orientējas un ir praktiskas iemaņas drošības novērtēšanā. - Mājas darbs. Zināšanu pārbaude gala ieskaitē.
Students spēj veidot drošības modeļus. - Mājas darbs. Spēju pārbaude gala ieskaitē.
Apgūtas praktiskas iemaņas drošības nodrošināšanā virtuālajos tīklos (VPN). - Mājas darbs. Kompetences pārbaude gala ieskaitē.
Priekšzināšanas Datoru sistēmu un telekommunikācijas tīklu uzbūves principos.