DSP706 Biznesa procesu vadība un inženierija

Kods DSP706
Nosaukums Biznesa procesu vadība un inženierija
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Akadēmiskais
Tematiskā joma Datorika
Mācībspēks Mārīte Kirikova
Anotācija Biznesa procesu vadība un inženierija prasa izprast biznesa procesu modelēšanas, vadības, pakāpeniskas uzlabošanas un pārbūves pamatprincipus. Studiju kursa ietvaros students iemācīsies veidot biznesa procesa modeļus, piesaistīt tiem veiktspējas mērus, novērtēt biznesa procesu darbības atbilstību to mērķiem un izstrādāt priekšlikumus procesu izmaiņām, kā arī realizēt šīs izmaiņas biznesa procesu modeļu līmenī..
Biznesa procesu modelēšanas pamati. 8 12 0 0
Biznesa procesu iesaiste uzņēmuma/biznesa arhitektūrā. 8 12 0 0
Sarežģītu biznesa procesu modelēšana. 8 12 0 0
Biznesa procesu modelēšanas ietvarstruktūras (vērtību ķēdei, piegādes ķēdei, kvalitātes vadībai, u.c.). 12 18 0 0
Biznesa procesu imitācija, monitorings, analīze un vadība. 8 12 0 0
Biznesa procesu pakāpeniska uzlabošana un pārbūve. 8 12 0 0
Informācijas plūsmas biznesa procesos, biznesa procesu atbalsta un vadības sistēmu projektēšana. 12 18 0 0
Studiju kursa mērķis ir sagatavot studentu biznesa procesu modelēšanas, analīzes, projektēšanas un vadības uzdevumu veikšanai, kā arī informācijas sistēmas vai servisu prasību noteikšanai, balstoties uz detalizētiem biznesa procesu modeļiem. Studiju kursa uzdevumi: 1. Dot iespēju studentiem apgūt profesionālas biznesa procesu notācijas un jaudīgus procesu modelēšanas un analīzes rīkus. 2. Attīstīt izpratni par biznesa procesu spektru un to pārvaldības un uzlabošanas iespējām. 3. Attīstīt spēju metodiski identificēt ICT iespējas biznesa procesu atbalstam.
Spēj atpazīt un izmantot biznesa procesu modelēšanas metodes, notācijas un rīkus. - Biznesa procesa modelis izstrādāts atbilstoši notācijai ar vismaz diviem modelēšanas rīkiem (individuālie un grupas darbi, eksāmens).
Prot izstrādāt sarežģītu biznesa procesu modeļus un tos izmantot biznesa procesu analīzes, vadības un izmaiņu vajadzībām. - Demonstrē netriviālu biznesa procesa modeli, tā monitoringa parametrus, imitāciju, analīzi un uzlabošanas iespējas (individuālie un grupas darbi).
Prot sasaistīt biznesa procesus ar dažādām uzņēmumu un biznesa arhitektūrām un veikt izvēlētajai arhitektūrai atbilstošu procesu analīzi. - Demonstrē procesu modeļus un analīzi atbilstoši procesu secības, izpildītāju, materiālu un informācijas plūsmas, produktu, pakalpojumu u.c. dimensijām (individuālie un grupas darbi, eksāmens)
Prot noteikt prasības pret biznesa procesa atbalsta programmatūru. - Izstrādā biznesa procesa un tā vadības modeli konkrētai sistēmai un nosaka prasības pret biznesa procesa atbalsta programmatūru, ņemot vērā jau eksistējošos procesa atbalsta IKT resursus (individuālie un grupas darbi, eksāmens).
Individuālie un grupas darbi semestra laikā (jāsasniedz vismaz 40% no maks. punktu skaita) - 50%
Eksāmens (biznesa procesa modeļu izstrāde un analīze, jāsasniedz vismaz 40% no maksimālā punktu skaita) - 50%

Priekšzināšanas Ieteicams: sistēmu teorijas un prasību inženierijas zināšanas.
Daļa KP EKPS Stundas Pārbaudījumi