DMI374 Loģistikas informācijas sistēmu pamati

Statuss Obligātais/Obligātais izvēles
Tematiskā joma Datorika
Mācībspēks Egils Ginters, Arnis Lektauers
Anotācija Studiju priekšmetā tiek apskatīti loģistikas informācijas sistēmu pamati, kas ietver loģistikas nozares pārskatu, galveno uzmanību pievēršot informācijas sistēmu pielietošanai loģistikas procesu vadībā. Raksturojot loģistikas pamatjēdzienus, tiek apskatītas šīs nozares galvenās aktivitātes, kas saistītas ar materiālu plūsmu vadības procesu plānošanu, realizāciju, kontroli un analīzi. Īpaša uzmanību tiek pievērsta loģistikas informācijas sistēmu izveides pamatprincipiem un loģistikā pielietojamajām informācijas tehnoloģijām kā, piemēram, interneta balstīti risinājumi, dalītā datu apstrāde, svītrkodu / RFID apstrāde, ĢIS, GPS. Tiek apskatīti informācijas sistēmu piemēri apgādes, ražošanas, sadales, transporta, krājumu un noliktavu loģistikā..
Ievads loģistikā 4 0 0 0
Loģistikas informācijas tehnoloģiju pārskats 6 0 0 0
Uzņēmuma resursu plānošanas un ražošanas procesu vadības sistēmas 4 0 0 0
Informācijas pārraides vides un protokoli loģistikā 6 0 0 0
Loģistikas objektu identifikācijas, navigācijas un monitoringa tehnoloģijas 6 0 0 0
E-komercijas lietojums loģistikā 2 0 0 0
Starppārbaudījumi (kontroldarbs, individuālais pētījums, diskusijas, utt.) 4 0 0 0
Praktiskās nodarbības loģistikas informācijas tehnoloģiju un sistēmu jomā 16 0 0 0
Sniegt pamatzināšanas loģistikas informācijas sistēmu tehnoloģiju un sistēmu jomās, kā arī gūt praktiskas pamatiemaņas loģistikas informācijas tehnoloģiju izmantošanā loģistikā. Veidot studenta kompetences loģistikas un saistīto informācijas tehnoloģiju pamatjēdzienu un tehniskā nodrošinājuma apguvē, rosināt zinātnisku un praktisku interesi par aktuālajām loģistikas informācijas tehnoloģiju attīstības tendencēm.
Spēj uzskaitīt, interpretēt un lietot profesionālo pamata terminoloģiju loģistikas sistēmu un ar tām saistīto informācijas tehnoloģiju jomā. - Sekmīgi izpildīts kontroldarbs.
Spēj atrisināt LIS tematiskos uzdevumus un salīdzināt dažādus risinājumu scenārijus un to izpildē iegūtos rezultātus. - Laboratorijas darbu izpildes laikā ir parādītas spējas individuāli un grupās izpildīt uzdotos darba uzdevumus, veicot dažādu uzdevumu scenāriju un iegūto rezultātu salīdzinošu analīzi.
Spēj aprakstīt izvēlētās LIS tēmas aktualitāti, klasificēt esošos risinājumus un analizēt pastāvošās problēmas un attīstības tendences. - Individuālā pētījuma izstrādes gaitā ir pamatota tēmas izvēle, ir veikta esošās situācijas analīze, kā arī izskaidrotas dotās tematiskās jomas esošās problēmas un nākotnes attīstības tendences.
Spēj izskaidrot LIS pielietojuma būtību, iespējas un nozīmi noteiktās loģistikas jomās. - Eksāmena laikā ir demonstrēta spēja atpazīt formulēto tematisko jautājumu būtību, kā arī lakoniski sniegt argumentētu uzdoto tematu skaidrojumu.
Priekšzināšanas Pamatzināšanas informācijas tehnoloģijās.