DMI374 Loģistikas informācijas sistēmu pamati

Kods DMI374
Nosaukums Loģistikas informācijas sistēmu pamati
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Akadēmiskais
Tematiskā joma Datorika
Struktūrvienība Informācijas tehnoloģijas institūts
Mācībspēks Egils Ginters
Kredītpunkti 3.0 (4.0 ECTS)
Daļas 1
Anotācija Studiju priekšmetā tiek apskatīti loģistikas informācijas sistēmu pamati, kas ietver informācijas tehnoloģiju, komunikācijas līdzekļu un mūsdienīgu analīzes un projektēšanas metožu lietošanu loģistikas operāciju un piegāžu ķēžu pārvaldībā. Īpaša uzmanību tiek pievērsta loģistikas informācijas sistēmu izveides pamatprincipiem un loģistikā pielietojamajām informācijas tehnoloģijām kā, piemēram, globālās navigācijas sistēmas (GPS u.c.), identifikācijas risinājumi (svītrkodi, RFID, NFC u.c.), virtuālā un papildinātās realitāte, datu vizualizācija un virtualizācija, konceptuālas modelēšanas risinājumi (konceptkartes, BPMN2 u.c.), kā arī kvantitatīvas analīzes metodes (DEVS modelēšana). Tiek apskatīti mūsdienīgi loģistikas informācijas sistēmu risinājumi un to digitalizācijas attīstība..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Ievads loģistikā un piegāžu ķēdēs (testēšana) 2 2 0 0
Navigācijas tehnoloģijas (testēšana) (laboratorijas/praktiskais darbs) 6 6 0 0
Apzīmēšanas un identifikācijas tehnoloģijas (testēšana) (laboratorijas/praktiskais darbs) 5 6 0 0
Datu vizualizācija un virtualizācija (testēšana) 4 2 0 0
Jaunas tendences loģistikā (testēšana) 6 2 0 0
Mūsdienu pilsētas digitāli un ilgtspējīgi risinājumi (testēšana) 6 2 0 0
Konceptuāla modelēšana (testēšana) (laboratorijas/praktiskais darbs) 5 10 0 0
Kvantitatīva imitāciju modelēšana (testēšana) vai pētījums (laboratorijas/praktiskais darbs) 6 10 0 0
Kopā: 40 40 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Sniegt pamata zināšanas loģistikas informācijas sistēmu tehnoloģijās un to izmantošanai piegāžu ķēdēs. Uzdevumi: - Prast izvēlēties piemērotas navigācijas un telekomunikācijas tehnoloģijas loģistikas operāciju nodrošināšanai; - Prast pielietot piemērotas objektu identifikācijas tehnoloģijas; - Prast izmantot piemērotus konceptuālas modelēšanas un kvantitatīvas imitāciju modelēšanas rīkus loģistikas sistēmu projektēšanā un novērtēšanā; -Izvēlēties piemērotas eksperimentālo rezultātu novērtēšanas statistiskas metodes.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj analizēt, interpretēt un lietot studiju kursā apgūtās zināšanas par IT lietojumu loģistikā situāciju uzdevumos un piemēros. - Pietiekamais rezultāts testēšanā pēc katras nodarbības ir vismaz 50% katrā testā. Uz katru jautājumu var būt vairākas pareizas atbildes. Labi testēšanas rezultāti (vismaz 70% katrā testā) var uzlabot kursa galīgā vērtējuma atzīmi +0.5.
Spēj atrisināt tematiskos uzdevumus (navigācija, identifikācija, konceptuālā un kvantitatīvā modelēšana) un salīdzināt dažādus risinājumu scenārijus, kā arī veikt datu statistisku apstrādi. - Laboratorijas/praktisko darbu izpildes laikā ir parādītas prasmes izpildīt darba uzdevumus, veicot dažādu scenāriju un rezultātu salīdzinošu analīzi. Lai saņemtu tiesības kārtot eksāmenu, visiem darbiem ir jābūt sekmīgi aizstāvētiem. Darba nodevumi ir protokols/kopsavilkums un rezultātu prezentācija (ja tāda tiek pieprasīta). Darba rezultāti būtiski ietekmē kursa galīgā vērtējuma atzīmi (svars ne mazāk kā 50%).
Spēj izskaidrot IT un metožu pielietojumu būtību dažādās loģistikas operācijās un loģistikas informācijas sistēmu projektēšanā. - Eksāmena seanss ir 60 min ilgs 60 jautājumu automatizēts tests. Seansa laikā testu var atkārtot vairākas reizes. Ieskaitīts tiek labākais rezultāts. Uz katru jautājumu ir tikai viena pareiza atbilde. Studiju kursa galīgo atzīmi ietekmē testēšanas un laboratorijas/praktisko darbu rezultāti. Atlikts vai atkārtots eksāmens ir mutvārdu intervija, kuras laikā students atbild uz 10 docētāja uzdotiem jautājumiem. Eksāmena vērtējuma atzīme atbilst pareizi atbildēto jautājumu proporcijai.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Testēšana par katru studiju kursa satura un/vai laboratorijas/praktiskā darba tēmu - 5%
Laboratorijas/Praktiskie darbi - 45%
Eksāmens - 50%
 
Priekšzināšanas Pamata zināšanas informācijas tehnoloģijā un datu statistiskajā apstrādē.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP EKPS Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 3.0 4.0 2.0 0.0 1.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]